FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli, En Fazla İthalat Yapan İkinci İl Oldu

Kocaeli, geçen yılın Ocak-Kasım döneminde gerçekleştirdiği 10,8 milyar dolar ithalat değeri ile iller dağılımında 2nci sırada yer aldı. AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Ocak-Kasım döneminde en f

5 Ocak 2013 Saat: 13:33
Kocaeli, En Fazla İthalat Yapan İkinci İl Oldu
Kocaeli, En Fazla İthalat Yapan İkinci İl Oldu

Kocaeli, geçen yılın Ocak-Kasım döneminde gerçekleştirdiği 10,8 milyar dolar ithalat değeri ile iller dağılımında 2'nci sırada yer aldı.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Ocak-Kasım döneminde en fazla ithalat yapan iller sıralamasında 2'nci sıradaki yerini koruyan Kocaeli, ithalat değerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,7 azaltmasına rağmen gerçekleştirdiği 10 milyar 835 milyon 793 bin dolar ithalatla iller dağılımında yine ikinci sırada yer aldı. Bu rakamlarla Kocaeli, Türkiye genelindeki toplam ithalat değerinin yüzde 5'ini karşılarken, ithalat yapan firma sayısı bakımından ülke genelinde 5'inci sırada yer aldı. Kentte ithalat yapan firma sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,2 artarak bin 338'e yükseldi. İhracat yapan firma sayısı da önceki döneme göre yüzde 12,2 artarak bin 189 oldu. Kocaeli, Ocak-Kasım döneminde, bin 189 ihracatçı firmanın gerçekleştirdiği 11 milyar 505 milyon 140 bin dolar ihracat değeri ile ithalat rakamının üzerine çıktı. Böylece kentteki ihracat-ithalat farkı 669 milyon 347 bin dolar olarak gerçekleşti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız