FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.07° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Emniyeti'nden O İddialara Yalanlama

2015 yılında Kocaeli Üniversitesi’nden 284 öğrencinin PKK’ya katıldığını ifade eden CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ı İl Emniyet Müdürlüğü yalanladı. Emniyet, “1 kişi dahi PKK’ya katılmamıştır” dedi

9 Ocak 2016 Saat: 12:44
Kocaeli Emniyeti'nden O İddialara Yalanlama
Kocaeli Emniyeti'nden O İddialara Yalanlama

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, TBMM’de derin devletin araştırılmasına yönelik yapılan görüşmelerde şok bir iddiada bulunmuş ve 2015 yılında Kocaeli Üniversitesi’nden 284 öğrencinin PKK’ya katıldığını ifade etmişti. “Sadece Kocaeli Üniversitesi’nde 2015'te 284 öğrenci PKK'ya katıldı. Niye katıldı arkadaşlar? 13 yıldır, 14 yıldır devleti siz yönetmiyor musunuz?” diyen Akar, “Eğer siz yönetiyorsanız, bu öğrencilerin, yöredeki gençlerin PKK'ya niçin katıldığını ve gerçekleri anlatmak, o gerçekleri tespit ederek onların çözümlerini de üretmek zorundaydınız. Neredeydiniz siz bunu yaparken? PKK lojistik desteğini artırırken, mühimmat stokunu artırırken siz neredeydiniz?" ifadelerini kullanmıştı.

 

GEREĞİ YAPILIR

Haydar Akar’ın bu vahim iddialarının ardından İl Emniyet Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasında, Akar yalanlanırken, şu ifadeler kullanıldı: “Akar’ın meclis konuşmalarının bir bölümünde; ‘Kocaeli Üniversitesi’nde 2015 yılında 284 öğrencinin PKK Terör Örgütüne katıldığını’ beyan ettiği medyaya yansıyan haberlerden anlaşılmıştır.  2015 yılında PKK Terör Örgütü’ne, Kocaeli Üniversitesi’nden herhangi bir katılımın olduğu yönünde güvenlik birimlerimizin elinde bir bilgi ve tespit bulunmamaktadır. Bu noktada, 2015 yılında bölücü terör örgütüne Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinden herhangi bir katılım söz konusu değildir. Sayın milletvekilinin elinde herhangi bir bilgi söz konusu ise, paylaşıldığı taktirde gereğinin yapılacağı kesindir.” 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız