FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.39° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli’de boşanma oranları yüksek

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, belediyenin bünyesinde kurulan ve evlilik öncesi eğitimi veren Evlilik Okulu’nun tanıtım toplantısında Kocaeli’de boşanma oranlarının yüksek olduğuna dikkat çekerek, çiftleri Evlilik Okulu’na da

17 Şubat 2015 Saat: 15:31
Kocaeli’de boşanma oranları yüksek
Kocaeli’de boşanma oranları yüksek

İzmit Belediyesi tarafından açılan, evlilik uyumunda, eşlerin evlilik öncesi hazırlığının ve evlilik problemleri henüz orta çıkmadan alınması gereken önlemlerin ders olarak işletildiği Evlilik Okulu’nun tanıtım toplantısı İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Günümüz sosyal ve iş yaşamının aile yapısını olumsuz yönde etkilediğini ifade eden Başkan Nevzat Doğan, “Gerek günümüz çalışma hayatı gerekse günümüz sosyal hayatı evlilikleri ve aile yapısını olumsuz yönde etkiliyor. Aileler daha az vakit geçiriyor. Türk toplumunun en güçlü kolu olan aile yapısı da etkileniyor. Biz bunu görerek böyle bir projeyi hayata geçirdik” diye konuştu.

 

NİKAHLARINI BEN KIYACAĞIM
Örnek bir projeyi hayatı geçirdiklerini ifade eden Başkan Doğan, “Evlilik Okulu projesi sadece Türkiye’ye değil Avrupa’ya da örnek olacak bir proje olacak. Mutlu bir millet olursa mutlu bir ülke olur. Biz de bunu başarmak istiyoruz. Kocaeli’de de boşanma oranlarının yüksek olduğunu ne yazık ki görüyoruz. Evli çiftlerimiz için de bir danışma merkezi açma hazırlığındayız. Ben evlilik arifesinde olan tüm çiftlerimizi okulumuza davet ediyorum. Okula gelip sertifikasını alan tüm çiftlerimizin nikahını bizzat ben kıyacağım” açıklamasında bulundu.

 

ÜÇ FARKLI KONU
İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen Evlilik Okulu’na bugüne kadar 30 çift başvurdu. Çiftler, haftada bir gün Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bulunan Evlilik Okulu’na gelerek evlilikte iletişim, aile ve sağlık, aile hukuku konusunda bilgilendiriliyor. Evlilik Okulu, evlilik öncesi eğitim ile evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına alıştırmayı hedefliyor. Evlilik Okulu’nun bünyesinde psikologlar, sosyologlar ve çeşitli dallarda eğitimciler hizmet veriyor.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız