FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu22° C / 22° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner Oldu

Kocaeli Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük'ün Ankara'ya atanmasının ardından Kocaeli'nin yeni Başsavcısı belli oldu

26 Temmuz 2016 Saat: 16:35
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner Oldu
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner Oldu

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük'ün Ankara'ya Yargıtay Savcısı olarak atanmasının ardından yerine Bakırköy başsavcı Vekili Ömer Faruk Aydıner Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı olarak  atandı.

Başsavcı  Mustafa Küçük'ün yerine gelecek isim de belli oldu. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük'ün Ankara'ya Yargıtay Savcısı olarak atanmasının ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na İstanbul Bakırköy Adliyesi Başsavcı Vekili Ömer Faruk Aydıner atandı.

Yeni Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Aydıner, darbe girişimi sonrası süreçte yürüttüğü başarılı çalışma ve soruşturmalarla dikkat çekiyor.  İşte bunlardan biri… Darbe girişiminden bir gün önce Hava Harp Okulu’nda yapılan toplantıya dair yeni detaylar Başsavcı vekili Ömer Faruk Aydıner ‘in soruşturmasıyla ortaya çıkmıştı. 14 Temmuz’da Hava Harp Okulu’nda yapılan toplantıya katılan kişilerin nizamiye kaydının tutulmadığı, okula girenlerin ''Tümgeneral Gökhan Şahin Sözmezateş'in misafirleriyiz'' dedikleri ve bu cümlenin şifre olduğu belirlenmişti. 

Yeni başsavcının ses getiren çalışmaları bununla da sınırlı değil. Dikkat çeken diğer örneklerden biri de 'Selam Tevhid'de Kumpas Terör Örgütü' soruşturması . Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner’in talebi doğrultusunda, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 49'u açığa alınan 54 hakim ve savcı hakkında, "Silahlı terör örgütü kurmak ve üye olmak", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" ve "Siyasal ve askeri casusluk" suçlarından yurtdışına çıkış yasağı koymuştu.

Ömer Faruk Aydıner tarafından yapılan soruşturma kapsamında ortaya çıkan yeni detaylar kamu oyunda büyük ses getirmişti.  Kocaeli’de  de darbe girişiminin hemen ardından seri şekilde başlatılan operasyonlar sonucu, adliye, askeriye, kamu, iş dünyası olmak üzere soruşturmalar  geniş bir aralıkta yürütülüyor. Yeni başsavcıyla birlikte soruşturmaların büyük bir titizlikle yürütülmeye devam etmesi bekleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız