CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu19.82° C / 19.82° C

az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOCAELİ CHP MİLLETVEKİLİ HAYDAR AKAR

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, YHT kapsamında Maşukiye’den taş alınmasının hiçbir kamu yararı olmadığını ifade ederek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na’nun bu çalışmayı engellemesini iste

17 Şubat 2013 Saat: 18:22
KOCAELİ CHP MİLLETVEKİLİ HAYDAR AKAR
KOCAELİ CHP MİLLETVEKİLİ HAYDAR AKAR

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, YHT kapsamında Maşukiye’den taş alınmasının hiçbir kamu yararı olmadığını ifade ederek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na’nun bu çalışmayı engellemesini istedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Yeraltı Suları Hakkında Kanun İle Kamulaştırma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde söz alarak, Maşukiye taş ocağını gündeme getirdi.

Maşukiye’de yapılacak taş ocağına da vurgu yapan Akar, Büyükşehir Yasası’ndan sonra bu yasa ile de vatandaşın haklarının gasp edildiğini söyledi. Akar, “Bizim bölgemizde bir hızlı tren yapılıyor. Bu yüzden yetkililer “Maşukiye ve Yanık’ta taş ocağı yapacağız’ dedi. Yanık ve Maşukiye neresi, bilmeyen milletvekilleri için söylüyorum: Türkiye’nin doğa harikası, İstanbul’un, Kocaeli’nin ve Sakarya’nın nefes alma alanları, Kartepe’nin eteğinde Sapanca’yla İzmit arasında bir bölge. Yüksek hızlı trende kamu menfaati diyerek AKP milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı kamu menfaati diyerek orada bir taş ocağı açmaya çalışıyor” dedi.

Akar, “Bu taş ocağına izin verecek misiniz? Burada kamu menfaati yok arkadaşlar.Taş ocağının yerleri belirlenmiş, nereden getirileceği belirlenmiş fakat şimdi çıkıyorlar diyorlar ki, demiryoluna 500 metreden taş ocağı getirecekler, taş ocağı açacaklar” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız