CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

açık16.07° C / 17° C

açık

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Büyükşehir'de Ne Olur!

İbrahim Karaosmanoğlu'nu meslek hayatımın ilk yıllarından Yuvacık Belediye Başkanı olduğu yıllardan beri tanırım.Yaşadığım,büyüdüğüm mahalleden de yıllardır komşuluk yapmaktayım

6 Ekim 2017 Saat: 13:53
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Ne Olacak!
Kocaeli Büyükşehir'de Ne Olur!

Yıllardır kocaelide medya sektöründeyim, Kocaeli'de uzun süren meslek hayatımda pek çok belediye başkanı, milletvekili,bürokrat tanıma fırsatım oldu.Kocaeli'de kötüye kötü demek marifet ama iyi olana iyi demek malesef acziyet olarak görülür.

İbrahim Karaosmanoğlu'nu meslek hayatımın ilk yıllarından Yuvacık Belediye başkanı olduğu yıllardan beri tanırım.Yaşadığım,büyüdüğüm mahalleden de yıllardır komşuluk yapmaktayım.
Bunca yıldır siyasetin içinde olmasına ve her mevkide görev almış olmasına rağmen her zaman tevazusunu korumuş yegane siyasetçilerden biri olduğuna yakından şahidim.
Herşeyden önce Karaosmanoğlu iyi bir komşu ve abidir, bunu bölgesinde kime sorarsanız aynı cevabı alırsınız.
Kocaeli büyükşehir belediyesi bana göre bugün İstanbul'u bir tarafa koyarsanız Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerden fazlası vardır,azı yoktur.Kocaeli gibi Türkiye'nin kalbi bir şehirde Bu görevde bu kadar uzun süre görev yapıp , isimiz hiç bir şaibeye karışmamış ve hala daha bu tevazuya sahip olabiliyorsanız hem siyasi hem insani olarak doğru yoldasınız demektir.Meslek hayatımda bırakın Büyükşehir belediye başkanlığı, belde başkanı olupta iki senede kendini kaybeden, bir anda bambaşka birine dönüşen onlarca başkan gördüm.
Şimdi bunları okuyup aklından bir sürü şu mu , bu mu diye düşünecek,herkesi kendi gibi bilen art niyetli kişiler muhakkak olacaktır.Tüm samimiyetimle bugün şunu idda edebilirim ki Karaosmanoğlu bugün ki Büyükşehir belediye başkanları arasında tavazusunu kaybetmeyen, çizgisini bozmayan, adı bir şaibeye karışmayan yegane başkandır.Hatta bırakın Büyükşehir belediye başkanlarını, İl, ilçe parti ve belediye başkanları arasında dahi geçerli olur bu söylem.
Karaosmanoğlu'nun belediyecilikte ki en büyük artılarından birisi de kadrolarına , bürokratlarına yetki ve sorumluluk vermesidir.Bugün Büyükşehir Belediyesinde işlerin aksamadan gitmesinde bu özelliğinin de büyük katkısı var.
Karaosmanoğlu aynı zamanda Ak Parti içinde çok değerlidir.Kocaeli Ak Parti'nin abisidir, siyasi çekişmelere, iç tartışmalara müdahil olmaz.Partinin ihtiyac duyduğu noktada, etkin sonuç alınacak eylem ve söylemlerle toparlayıcı bir görev üstlenir.
Şimdi nerden hasıl oldu bu konu, hiç mi hatası yok bu adamın diyenler illa ki olacak.Dedim ya içten içe kurgu yapanlar, yazanlar,çizenler illa ki olacak.Son dönemde o kadar konuşulur oldu ki bu belediye başkanlarının durumu fısıltı gazetelerinde, bu yazı da  burdan hasıl oldu işte.
Bu fısıltılar bana göre boş fısıltılar Kocaeli'de istifa listesinde var mı yok mu, tabi bu yönde beklentisi olan illaki vardır. Karaosmanoğlu bu dönem Akparti'nin üç dönem kuralı işletilirse muhtemelen milletvekili olur ve bakanlar kurulunda yer alır tabi kendi siyasete devam derse.Karaosmanoğlu bugün Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile Ak Parti kuruluşundan bu güne yan yana, omuz omuza durmuş bir dava arkadaşıdır ve bu çizgiden hiç bi zaman ödün vermemiş bir siyasetçidir.
Velhasıl Kelam Bulanık suda bugün herkes birşeyler arıyo, kimileride aklından geçenleri, dileklerini, gerçekmiş gibi konuşup duruyor.Siyasette bir gün çok uzun bir süre, buna hiç itirazım yok ama ufukta da bazılarının umut ettiği gibi bir durum görünmüyor...

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız