FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Bilim Merkezi’nde Gökyüzü Gözlem Şenliği Yapılacak

Cuma ve cumartesi günleri 19.00­ 24.00 saatleri arasında yapılacak şenliğe öğrencilerin yanı sıra yetişkinler de katılabilecek

15 Ağustos 2016 Saat: 13:45
Kocaeli Bilim Merkezi’nde Gökyüzü Gözlem Şenliği Yapılacak
Kocaeli Bilim Merkezi’nde Gökyüzü Gözlem Şenliği Yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Kocaeli Bilim Merkezi’nde 19­20 Ağustos’ta Gökyüzü Gözlem Şenliği gerçekleştirilecek. Cuma ve cumartesi günleri 19.00­ 24.00 saatleri arasında yapılacak şenliğe öğrencilerin yanı sıra yetişkinler de katılabilecek.

GÖKYÜZÜ GÖZLEMİ

Kocaeli Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilecek Gökyüzü Gözlem Şenliği’nde gün kararmadan atölye etkinlikleri gün karardıktan sonra ise gökyüzü gözlemi yapılacak. Saat 19.00’da başlayacak şenlikte 21.00’e kadar atölye etkinlikleri devam edecek.

PLANETARYUM ATÖLYESİ

Planetaryum Atölyesi’nde Kuzey Yarımküredeki yıldız takımlarının Kubbe şeklinde modellemesi yapılırken fosforlu yıldızlardan yıldız takımları modellemesi ve teleskopların yapısı anlatılarak kurulumu uygulamalı olarak katılımcılara gösterilecek.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Şenlikte ayrıca ziyaretçiler boya ve resim kağıtları ile tasarladıklarını çizme imkanı bulacak ve gök atlası yaptırılarak nasıl kullanıldığını öğrenecek. İstanbul Üniversitesi Astronomi Kulübü’nün katılımıyla gerçekleşecek şenlikte güneş sistemiz hakkında bilgi edinilecek, Satürn, ay, takım yıldızları ve birçok gök cismi teleskoplar ile gözlemlenecek. Yapılacak atölye çalışmaları ile gökyüzü ve teleskoplar hakkında bilgi sahibi olunacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız