FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sisli20.12° C / 21° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Barosu'na Kayıtlı Üye Sayısı 1310'a Ulaştı

Kocaeli Barosu genç üyelerle güçleniyor. Önceki gün düzenlenen törende yemin eden 9 genç avukatın katılımıyla Kocaeli Barosu’nda kayıtlı avukat sayısı 1310’a ulaştı

22 Ağustos 2016 Saat: 14:36
Kocaeli Barosu'na Kayıtlı Üye Sayısı 1310'a Ulaştı
Kocaeli Barosu'na Kayıtlı Üye Sayısı 1310'a Ulaştı

Stajlarını tamamlayan genç avukatlar için KocaeliBarosu’da düzenlen yemin törenine Kocaeli Baro Başkanı Av.Sertif Gökçe, yönetim kurul üyeleri ve genç avukatların aile ve yakınları ile meslektaşları katıldı. Stajlarını tamamlayan 9 genç avukat; Ezgi Yurdakul, Engin Akyüz, Mehmet Filik, Cansu Balcı, Yunus Emre Kurt, Ömer Akıncı, Burak Kaya, Rahmi Ertürk ve Önder Meydan, yemin etti, ruhsatnameleri aldı. 
BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Avukatlık mesleğine ilk adımlarını atan genç meslektaşlarının yemine törenine katılan Kocaeli Baro Başkanı Av.Sertif Gökçe, 15 Temmuz tarihindeki terörist kalkışmayı ve arkasındaki bütün şer odaklarını ve son günlerde Diyarbakır, Elazığ, Van ve Bitlis illerinde ülkemizin güvenlik güçlerine ve halkımıza yönelik gerçekleştirilen terörist saldırıları da güçlü bir şekilde şiddet ve nefretle kınadıklarını belirtip terörist saldırılarında şehit olan asker ve polisler ile tüm güvenlik güçlerine ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilere de şifa dileğinde bulundu.
‘ÇABAMIZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR’
 Baroların bir meslek örgütü olduğu gibi aynı zamanda bir hukuk kurumu, savunma örgütü ve önemli bir toplumsal etki mekanizması olduğunu belirten Gökçe, “Kocaeli Barosu kurulduğu 1938 yılından bugüne kadar eksiksiz demokrasi, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü, bağımsız ve tarafsız yargı, temel hak ve özgürlüklerin yaşama geçirilmesi için mücadele vermiştir. Baromuz bundan sonra da bu mücadelesini istikrarlı ve daha etkin olarak sürdürecektir. Özellikle eksiksiz demokrasi, gerçek ve evrensel anlamda hukuk devleti ilkesinin hayata geçirilmesi için çabamız artarak devam edecektir” dedi. 
‘HER ZAMAN DİKKAT EDİN’
Yemin edip mesleğe ilk adımlarını atan genç meslektaşlarını kutlayan Kocaeli Baro Başkanı Gökçe, gençlere şu tavsiyelerde bulundu: “Mesleğinizi, avukatlık mesleğinin kurallarına ve mesleki dayanışma ilkelerine bağlı kalarak yapın. Biz avukatların toplumun göz önünde olan kişiler olduğunuzu bilerek mesleki ve özel yaşantınıza her zaman dikkat edin. Biz hukukçuların bu toplumun içinden yetişen bireyler olarak sosyal sorumluluklarınız olduğunu hiçbir zaman unutmayın ve sosyal olayların içinde olun. Sizin her zaman ve her ortamda hukukun üstünlüğünü, Demokratik Hukuk Devletini, bireysel hak ve özgürlükleri savunacağınıza ve bu yolda çaba göstereceğine gönülden inanıyorum”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız