FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Barosu’nun yeni başkanı Sertif Gökçe

Kocaeli Barosu’nun yeni başkanı 512 oy alan Av.Sertif Gökçe oldu. Diğer aday Av.Hakan Lamper 455 oyda kaldı.

26 Ekim 2014 Saat: 17:49
Kocaeli Barosu’nun yeni başkanı Sertif Gökçe
Kocaeli Barosu’nun yeni başkanı Sertif Gökçe

Kocaeli Barosu’nun 33.olağan genel kurulu, Kocaeli Adliyesi’nde yapılan seçimle tamamlandı. Kayıtlı 1124 üyeden 1004’ünün katıldığı seçimde 37 oy geçersiz sayıldı. 512 oy alan Av.Sertif Gökçe, Kocaeli Barosu’nun yeni başkanı seçildi. Diğer aday Av.Hakan Lamper 455 oyda kaldı. 

İKİ LİSTE YARIŞTI

Adliye binasında gerçekleşen oy kullanma işlemi 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Kongrede 1 başkan, 10 kişilik yönetim, 3 denetim, 5 disiplin ve Türkiye Barolar Birliği delegesi seçilecek.  Baro başkanlığına aday olan Av. Hakan Lamper ve Av. Sertif Gökçe, yönetim kurulu listelerini hazırladı. Lamper 10 kişilik liste yaparken, Gökçe bağımsız adaylarının da seçilmesi için 8 kişilik liste oluşturdu. Bağımsız olarak yönetime girmek için Av. Volkan Koçak ve mevcut yönetim kurulu üyesi Av.Salih Melek Fırat aday oldu. Geçen dönem Tamer Solakoğlu’nun yönetiminde yer alan Av. Alaattin Çakmak, Av. Gülhanım Kara, Av. Ali Yıldız Av. Hakan Lamper’in listesinde yer alırken, Av. Nuri Almaz, Av. Kadir Av.Caner Karakadılar Av. Sertif Gökçe’nin listesinde yer aldı. Av. Tamer Solakoğlu’nun yönetiminde yer alan Av. Melek Salih Fırat da bağımsız olarak yönetim kuruluna aday oldu.

OYLAR 1 NOLU SANDIKTA

Sabah erken saatlerde Adliye binasına gelen her iki aday, meslektaşlarını kapıda karşıladı. Adaylardan Av. Hakan Lamper eşi Figen Lamper ve yönetim kurulu adayları ile, Av. Sertif Gökçe de eşi Av. Sibel Gökçe ve yönetim kurulu adayları ile avukatları karşılayarak destek istedi. Sabah erken saatler olmasına rağmen katılım hayli fazlaydı. Her iki aday da birbirlerine başarılar dileyerek kazananın Kocaeli Barosu olacağını belirtti. Başkan adayları Av. Sertif Gökçe ve Av. Hakan Lamper oylarını 1 Nolu sandıkta kullandı. Mevcut başkan Av. Tamer Solakoğlu da adaylara başarılar dileyerek oyunu 1 Nolu sandıkta kullandı.

SKANDAL DERECEDE YASALAR ÇIKIYOR

Oy kullanmasının ardından kısa bir açıklama yapan mevcut başkan Av. Tamer Solakoğlu, 33. Olağan Genel Kurulun, Kocaeli Barosuna yakışır bir şekilde gerçekleştiğini belirtti. İki kıymetli arkadaşım başkanlık için yarışıyor diyen Solakoğlu, “ Bu bir hizmet yarışıdır. Ben bu hizmeti bıraktım, seçilecek olan arkadaşım da bu hizmeti devam ettirecek” dedi. Kocaeli Barosubu güne kadar olduğunu gibi hukukun üstünlüğünün korunması için siyasetini yapacaktır diyen Solakoğlu, “ hukuk alanında skandal derecede yasalar çıkıyor. Mecliste görüşülen Torba Yasa ile avukatların soruşturma aşamasında dosya ve delillere ulaşması engellenmek isteniyor. Bu yargıda savunmaya engel olacak bir girişimdir” diye konuştu. Solakoğlu, sandıktan çıkan bizim başkanımızdır dedi.

HERKESE HAYIRLI OLSUN

Sizlerinde yakından takip ettiği gibi 3 aydır yoğun bir seçim dönemi geçirdik diyen Av. Sertif Gökçe, “ ekip arkadaşlarımla çok seviyeli, demokratik bir ortamda çalıştık. Kongremizi gerçekleştirdik. Kongremizde meslek sorunlarımızı tartıştık, projelerimizi anlattık. Şimdide seçim sonucunu bekliyoruz. Meslektaşlarım oldukça duyarlıdır. Bugün seçime katılımın yüksek olacağını düşünüyorum. Seçim sonucunun herkese hayırlı olmasını diliyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız