FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.46° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Barosu’ndan CMK Uygulamasında Değişiklik

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ortaya çıkan olağanüstü durum, hukuki anlamda da bazı değişiklikleri beraberinde getirdi

10 Ağustos 2016 Saat: 10:13
Kocaeli Barosu’ndan CMK Uygulamasında Değişiklik
Kocaeli Barosu’ndan CMK Uygulamasında Değişiklik

Kocaeli Barosu da, CMK görevlendirmelerindeki uygulama değişikliğiyle ilgili üyelerini bilgilendirdi. Baro yönetimi, CMK uygulaması için kullanılan OCAS sisteminin 1 Ağustos itibariyle sadece ‘soruşturma’ aşamasında geçerli olmak üzere geçici olarak devde dışı bırakılmasına, ‘kovuşturma’ aşaması için OCAS sistemi üzerinden görevlendirmenin devamına karar verdi. Avukatların uygulamada sorun yaşamamaları için, www.kocaelibarosu.org.tr adresinden ilan edilen nöbet listelerini takip etmeleri, nöbette yazan günlerde görev kabulünün zorunlu olduğu hatırlatıldı. Bu arada, mazeret bildirimlerinin de acil yapılması istendi.


CMK KOORDİNATÖRLERİNİ


Kocaeli Barosu, bu arada uygulamada yaşanabilecek sorunların çözümü için koordinatör atamaları da yaptı. Kocaeli il merkezinde CMK Koordinatörü olarak Av. Volkan Koçak, Av. Kadir Caner Karakadılar ve Av. Nefise Koç Çelik koordinatör olarak görev yapacak. Gebze’de Av. Zekeriya Işık ve Av. Adnan Duman, Gölcük’te Av. Ali Yıldırım Sezer ve Av. M. Salih Fırat, Körfez’de Av. Nuri Almaz, Kandıra’da Av. Çağrı Çakıcı, Karamürsel’de Av. Gülhanım Kara koordinatörlüğü yürütecek. İlçe temsilcileri ve temsilci yardımcıları da, koordinatör yardımcısı olarak görev alacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız