FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.49° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Barış Bloku'nda İmzacı Krizi

Kocaeli Barış Bloku imzacılarından olan Van İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği'nin ismi Kocaeli Vanlılar Derneği olarak yazılınca blok sözcüsü tarafından bir açıklama yapıldı

21 Ağustos 2015 Saat: 10:46
Kocaeli Barış Bloku'nda İmzacı Krizi
Kocaeli Barış Bloku'nda İmzacı Krizi

Kocaeli Barış Bloku imzacılarından olan Van İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği'nin ismi Kocaeli Vanlılar Derneği olarak yazılınca blok sözcüsü tarafından bir açıklama yapıldı

Türkiye genelinde birçok ilde kurulan ve çatışmalı ortamın son bulması için çalışan Barış Bloku, ilimizde de geçtiğimiz hafta kuruluşunu ilan etmişti. 100'ün üzerinde imzacı ile kurulduğunu ilan eden Kocaeli Barış Bloku faaliyetlerine başladı. Ancak imzacılar ilstesinde Van İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği'nin ismi Kocaeli Vanlılar Derneği olarak yazıldı. Bu da tartışmaları beraberinde getirdi.


MİLLETİMİZE İHANET İÇİNDELER
Van İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği'nin ismi yanlış yazılınca Kocaeli Vanlılar Derneği tarafından bir açıklama yapıldı. Kocaeli Vanlılar Derneği tarafından yapılan açıklamada Kocaeli Barış Bloku için "milletimize ihanet içerisindeler" ifadeleri kullanıldı. Yöre derneklerinin de destek verdiği blokta yanlış isim yazılmasıyla ilgili Kocaeli Barış Bloğu da bir açıklama yaparak düzeltmede bulundu.


KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLERİZ
Barış bloğu yürütmesi adına açıklama yapan Gözde Meydan, "Kocaeli Vanlılar derneği olarak yazılan kurum aslında Kocaeli Van ili ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği olup blok listesinde isim yanlışlığı yapılmıştır. Bu sebeple yapılan yanlıştan dolayı kamuoyundan özür dileriz. Biz barışın kardeşliğin tarafında olarak ülkeyi savaşa sürükleyenlere karşı her fırsatta barışı savunmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.


BARIŞTAN YANAYIZ
Ardından söz alan Van İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Acar, "Biz Van ili ve ilçeleri Yardımlaşma Derneği olarak barıştan yanayız ve tüm Vanlı hemşerilerimizi de barıştan yana olduğunun bilincindeyiz" diye konuştu. Dernek olarak sonuna kadar barışı savunacaklarını belirten Acar, "Barışa elimizde gelen ne varsa vermeye hazırız" diyerek Kocaeli Vanlılar Derneği tarafından yapılan açıklamaya da tepki gösterdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız