KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık3.27° C / 7° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Kocaeli Barış Blok Kuruluyor

Emek ve demokrasi güçlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Kocaeli Barış Bloku, kuruluşunu yarın ilan edecek

13 Ağustos 2015 Saat: 14:39
Kocaeli Barış Blok Kuruluyor
Kocaeli Barış Blok Kuruluyor

Emek ve demokrasi güçlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Kocaeli Barış Bloku, kuruluşunu yarın ilan edecek

AK Parti'nin savaş politikalarına karşı ülke genelinde kitle örgütleri bir araya gelmeye devam ediyor. Kocaeli Barış Bloku yarın kuruluşunu açıklayacak. Kocaelilileri barışı birlikte inşa etmek için bloğa katılmaya ve destek vermeye davet edecekler. Merkezi düzeyde İstanbul'da kurulan Barış Bloku illerde de kurulmaya devam ediliyor. Kocaeli Barış Bloku'da yarın ilimizde kuruşunu açıklayacak. Basın toplantısı fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi'nde saat 18.30'da yapılacak.


ÖLÜM ÇEMBREİNDEKİ ÜLKE
Kocaeli Barış Bloğu; savaş çığırtkanlığı yapanlara karşı kurulmuştur. Girişimimizin temel hedefi, ülkeyi bir savaşa sürüklemeye çalışanların karşısına dikilmek, kentimizde ve ülkemizde demokratik, kalıcı barışı inşa etmek ve savunmaktır. Girişimimiz kentimizdeki barıştan yana geniş halk kitlelerini harekete geçirmeyi, ülkemizde örgütlenmiş sivil barış inisiyatifleriyle iş birliği yaparak bölgeyi bu ölüm çemberinden çıkartmak için çaba göstermeyi amaçlamaktadır. 


DEMOKRATİK MÜCADELE
Biliyoruz ki ülkemizde barış var olmadıkça gündelik hayatımızda, siyasal, sosyal, kamusal, ekonomik her alanda kaybedenler bizler olacağız. Biz'ler, çatışmaların durdurulması, demokratik, kalıcı ve onurlu bir barışın sağlanması için her platformda demokratik mücadelemizi sürdüreceğiz. Kocaeli Barış Bloğu barış kamuoyunu oluşturmak için barış etkinlikleri, toplantıları, mitingleri ile sivil demokratik bir mücadele verecektir.


AKP'NİN SAVAŞINA DUR DİYELİM
Açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı: "Kocaeli kenti yıllardan beri farklı halkların, inançların barış içinde yaşadığı bir kenttir. Kentimizdeki tüm kurum, kuruluşlara, bileşenlere, demokrasi ve emek güçlerine, vicdan sahibi, inançlı tüm kesimlere, işçilere, emekçilere ve demokratlara çağrı yapıyoruz. Birlikte halkların kardeşliği için, barış için AKP'nin kirli savaş politikalarına dur diyelim."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız