FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu22° C / 22° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli Anadolu’nun Eski Binası Kız İmam Hatip’e

BAŞİSKELE’de faaliyet gösteren Kocaeli Anadolu Lisesi, yeni binasının tamamlanmasıyla 1992 yılından bu yana faaliyet gösterdiği eski binasını terk etti.

28 Ağustos 2016 Saat: 10:07
Kocaeli Anadolu’nun Eski Binası Kız İmam Hatip’e
Kocaeli Anadolu’nun Eski Binası Kız İmam Hatip’e

BAŞİSKELE’de faaliyet gösteren Kocaeli Anadolu Lisesi, yeni binasının tamamlanmasıyla 1992 yılından bu yana faaliyet gösterdiği eski binasını terk etti. 24 yıllık bu bina, 2016­2016 eğitim öğretim yılında Kız İmam Hatip Okulu olarak açılacak. Başiskele’nin bu yeni okulunun adı Şehit Ozan Özen Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu olacak.

680 ÖĞRENCİ İLE EĞİTİME BAŞLIYOR

Kocaeli Anadolu Lisesi, Başiskele Tınaztepe Caddesi’nde 24 yıldır hizmet verdiği binayı boşalttı. Kocaeli Anadolu Lisesi, Yeniköy Karşıyaka Mahallesi Maket Sokak No:15­78 adresinde yeni yapılan binada bu yıldan itibaren eğitime devam edecek. 2 yıldır okulun müdürlüğünü yürüten Sabit Mehmet Limon, nakillerle birlikte Kocaeli Anadolu Lisesi’nin yeni binasındaki öğrenci mevcudunun 700’ü bulmasının beklendiğini belirtti.

YENİ DÖNEME, YENİ İSİMLE

Kocaeli Anadolu Lisesi’nin eski binası, yeni eğitim öğretim döneminde Şehit Ozan Özen Proje Kız Anadolu İmam Hatip lisesi ve Ortaokulu olarak eğitime açılacak. Bu yıl okulun lise bölümüne 68 öğrenci alınırken, ortaokula ise gelen öğrenci kadar alım yapılacak. Okul bünyesinde düşünülen Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Okulu ise, 11 ve 12. sınıflarda öğrenci potansiyeline göre kurulabilecek. Öte yandan okulun kurucu müdürlüğüne Tersane İlkokulu Müdürü Ali Kemal Eren getirilirken, okulun yeni dönem kayıtları da başladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız