FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kocaeli AFAD'da FETÖ Önlemi

Kocaeli'de 3 ayda bir yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul toplantısı AFAD Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi

13 Ağustos 2016 Saat: 14:22
Kocaeli AFAD'da FETÖ Önlemi
Kocaeli AFAD'da FETÖ Önlemi
3 ayda bir yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul toplantısı Kocaeli AFAD Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi. AFAD Kocaeli İl Müdürü Salim Tekoğul başkanlık ettiği toplantıda 9 gündem maddesini görüşüldü. AFAD’ın kendi binasına yönelik risk değerlendirmesi çalışmaları yapılıp, kurumun iç yönerge taslağının hazırlanması görüşüldü. 

RESMİ YAZIŞMALAR MERCEK ALTINDA


Kocaeli Şube Müdürleri Cevat Özdemir, Ümit Çiğdem, İş Güvenliği Uzmanı İbrahim Halil Kılınç, Personel İşleri Görevlisi Asiye Balaban, İdari ve Mali İşler Sorumlusu Veysel Maden, çalışan temsilcileri Sebahattin Yaşa ve Selahattin Erol'un hazır bulunduğu toplantıda, acil durum eylem planının görüşülmesi ile kurul üyelerinin görev yetki ve sorumluluklarının anlatılması, FETÖ Terör Örgütü'nün faaliyetlerini sonlandırmak üzere kurumlar arasında internet üzerindeki yazışmalar çok daha dikkatli ve şifreler üzerinden yapılması, çok özel önemli bilgilerin paylaşılmaması da gündeme taşındı.
 

RİSK DEĞERLENDİRME EKİBİ KURULDU


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 3 yıl önce çıkardığı 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında tüm kamu kurumlarında 1 Temmuz 2016’dan itibaren uygulanmaya başlandı. Bu kapsamda toplantıda 56 AFAD personeli sağlık taramasından geçerken, 3 ayda bir toplanacak olan iş sağlığı ve güvenliği kurulu da ilk toplantısında yapılacak olan çalışmalar masaya yatırıldı, çalışan 8 personelin eğitim alması, 3 kişilik risk değerlendirme ekibi kurulmasına karar verildi. Bu ekip tüm kurumsal alanlardaki riskleri belirleyerek iç yönergenin şekillenmesini de sağlamış olacak. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız