CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.36° C / 22° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KO-MEK YENİ DÖNEM İÇİN ÖĞRENCİLERİNİ KAMPA ALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), Eylül ayında başlayacak yeni eğitim dönemi için usta öğreticilerini eğitim kampına aldı.

10 Temmuz 2018 Saat: 13:20
KO-MEK YENİ DÖNEM İÇİN ÖĞRENCİLERİNİ KAMPA ALDI
KO-MEK YENİ DÖNEM İÇİN ÖĞRENCİLERİNİ KAMPA ALDI

KO-MEK usta öğreticileri, kursiyerlerine daha kaliteli ve verimli bir eğitim vermek ve aynı zamanda kendi eksikliklerini belirlemek amacıyla modül anlatımı yaptı. İki gün süren eğitim kapsamında, gelecek dönemin ders notları ve yıllık planları da masaya yatırıldı. Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’nde gerçekleşen eğitime 314 farklı branşta görev yapan usta öğreticiler katılarak zümre toplantılarını gerçekleştirdi. Gelecek dönem için önemli bir hazırlık çalışması olan eğitim içinde usta öğreticiler, verecekleri derslerin notları ile yıllık planlarını da karşılıklı görüşüp, değerlendirme fırsatı buldu. 
Öte yandan gerçekleştirilen modül eğitimi, aynı branşta eğitim veren usta öğreticiler ve buna bağlı olarak KO-MEK kursiyerleri açısından büyük önem taşıyor. Zira bu eğitimde, usta öğreticiler, bir yandan diğer meslektaşlarının ders uygulamalarını yakından inceleme ve kendi eksikliklerini görme fırsatı yakalıyor. KO-MEK’te iki gün süren modül anlatımı kapmasında zümre çalışmalarının daha aktif ve verimli geçmesi sağlanırken, eğitimde niteliğin çıtasının da daha yukarılara çıkarılması hedeflendi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız