FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.46° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Spor

Kızılyıldız peşimizi bırakmıyor

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz, yeşil–siyahlı kulübün geçmiş dönemlerde Kızılyıldız’a olan borçları ve son yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendirme yaptı

2 Aralık 2015 Saat: 12:14
Kızılyıldız peşimizi bırakmıyor
Kızılyıldız peşimizi bırakmıyor

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz, yeşil–siyahlı kulübün geçmiş dönemlerde Kızılyıldız’a olan borçları ve son yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendirme yaptı

Öncelikle şunu tekrar edelim şu konuda bilgi kirliliği var. Amatöre düşünce yabancı futbolcu borçları da donduruluyor diye, ama böyle bir şey yok. Aynı prosedür sürüyor. UEFA, Federasyonun bağlı olduğu en alt lige kadar düşürme ve puan silme cezaları verebiliyor. Bu yüzden yabancı oyuncu borçlarımızı acilen ödemeliyiz. Göreve geldiğimizde acil duran dosyalar vardı. Luka Zinco, Fransergio Ferrerira Bastos, Nsumbu, Patrice gibi, Luka Zinco ve Bastos dosyalarını yapılandırdık ödemelerimizi yapıyoruz. Patrice dosyası ise uzun süre sonra kazandığımız ilk dosyadır. Biz göreve geldikten sonra kapandı.

 

830 BİN EURO BORCUMUZ KALDI

Bildiğiniz gibi Kızılyıldız’a ciddi borçlarımız var. Geçmiş dönemde futbolculara olan ödemeler, o dönem ki vali beyin katkıları ile ödenmişti. Ama Kızılyıldız’a bizim 870 bin Euro’luk bir borcumuz var. Haziran da göreve gelir gelmez biz Kızılyıldız kulübü ile görüşmelere başladık. Sayın Orhan Görsen döneminde 5 bin Euro olarak taksitlendirildi bu borç toplamı 174 ay sürecek olan bir taksitlendirme oldu. Bu taksitlendirme Orhan Görsen dönemin de 3 ay ödendi. Nebil Başkan döneminde 5 taksidi ödendi. Biz göreve geldiğimizde ise ödenmesi gereken 19 taksidin 8’i ödendi 11’i ise ödenmemişti.

 

YAPILANDIRMAK İSTEMİYORLAR

Ağustos ayında ise Kızılyıldız ile yaptığımız görüşmede yapılandırılmaya uyulmadığı için kalan borcun bir sefer de nakit olarak ödenmesini istediler. Yani 870 bin Euro’nun 40 bin Euro’su ödendi 830 bin Euro’yu ödememizi istediler. Uzun bir görüşme süreci geçirdik dostlarımız aracılığıyla, Kızılyıldız Mali Başkanı, Asbaşkanı ve COE’su ile görüştük. Orada ödenmeyen 11 aylık taksidi peşin ödeyelim. Kalanı ise 5 bin Euro olarak ödeyelim dedik. Ancak kabul etmediler. Onlarında ekonomik zorlukları var o yüzden kabul etmediler. Görüşmelerimiz devam etse de istediğimiz noktaya getiremedik yapılandırmaya yanaşmıyorlar.

 

FİFA’DA Kİ DOSYALAR BİZİ ZORLUYOR

Geçtiğimiz Eylül ayında ise Kızılyıldız kulübü paranın nakit olarak ödenmesini aksi takdirde ise disiplin kuruluna başvuracaklarını belirttiler. Yine arkadaşlarımız aracılığıyla görüştük ama sonuç alamadık. 25 Eylül de disiplin komitesine evrağımız sevk edildi. Bizden görüş aldılar. FİFA’ya ve Kızılyıldız kulübüne nasıl ödeyeceğimizi ilettik. Ancak Kızılyıldız kabul etmedi. Kendileri bir öneri ile geldiler. 19 tane 5 bin Euro’luk taksidin sürmesi bir sene içinde de bütün borcun kapanmasını istediler. Yani 2016 Ocak 100 bin Euro, Mayıs’ta 100 bin Euro, 2017 Ocak 200 bin Euro, Mayıs’ta 200 bin Euro taksitlendirmek istediler. Biz de birçok dosyamız FİFA da olduğundan elimiz kolumuz bağlı kaldı ve bu öneriyi kabul etmek zorunda kaldık.

 

ŞEHRİMİZ BİLGİLENMELİ

Ekim ve Kasım sonunda ki 5 Bin Euro’luk ödemeleri yaptık. Aralık ayında da yapacağız. Ama ilerleyen süreçte büyük sıkıntılar yaşayacağız. Bunun için şehri bilgilendirmek istedik. Zaten SGK ve vergi borçlarımız bizi zorluyordu birde üstüne kulübün geleceği düşünülmeden yapılmış harcamalar iyiyce zorlamaya başladı. Şehrimizden şunu istiyoruz; Önce bugünleri yaşama sebebimizi irdelemeli, kimin ne kadar sesi çıkıyor. Geleceğine katkı koyanlar ve taş koyanlar iyi araştırmalı ve kamuoyunda iyiyce araştırılmalıdır. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız