CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli13.87° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KIZILAY’DA ŞİŞMANOĞLU İLE DEVAM

Türk Kızılayı Derneği Kocaeli Şubesinin olağan genel kurulu Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. Üç dönemdir Türk Kızılayı Kocaeli Şubesinin başkanlığını yapan Muzaffer Şişmanoğlu kongrede tekrar

16 Şubat 2013 Saat: 12:58
KIZILAY’DA ŞİŞMANOĞLU İLE DEVAM
KIZILAY’DA ŞİŞMANOĞLU İLE DEVAM

Türk Kızılayı Derneği Kocaeli Şubesi`nin olağan genel kurulu Halk Eğitim Merkezi`nde gerçekleştirildi. Üç dönemdir Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi`nin başkanlığını yapan Muzaffer Şişmanoğlu kongrede tekrar aday oldu. Muzaffer Şişmanoğlu`nun karşısına kongrede rakip çıkmazken 8 yıldır başkanlık yapan Şişmanoğlu tekrar başkan seçildi. Kongrede 7 yönetim kurulu üyesi ile 2 denetim kurulu üyesi ve 3 üst kurul delegesi seçildi.

Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi`nin kongresine AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekariya Özak, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Komsuoğlu, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Adem Koç, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Osman Poyraz, CHP Örgütlenme Sekreteri Semra Başlak, Fuar Müdürü ve İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Fevzi Utaş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Faik Çakıroğlu, Türk Kızılayı Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, Tuzla Şube Başkanı Beyazıt Şanlı ve çok sayıda davetli katıldı.

Kongrenin divan başkanlığına Şefik Ateş seçilirken, divan üyeliklerine Ragıp Yazıcıoğlu ve Nuri Balkaya seçildi. Kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Kongrede konuşan Sezer Komsuoğlu, “Kızılay bayrağını gördüğünüz her yer sizindir. Yüzyılımızın en büyük eksikliği sevgidir. Kızılay bunu sağlamaktadır. Bizde Kızılay İzmit Şubesi’ni tarihini kitaplaştırma çalışmamız sürüyor. Bu çalışmayı tez çalışması olarak arkadaşlarımıza verdik. Çalışmalar sürüyor” dedi.

AK Parti Milletvekili İlyas Şeker de konuşmasında, “Kızılay dünyada Türkiye`nin bir markası oldu. Nereye giderseniz gidin Kızılay’ın faaliyetlerini görürsünüz. Kızılay genelde olağanüstü durumlarda ortaya çıkıyor ve bu durum ortadan kalkana kadar çalışmalarını sürdürüyor. Kızılay’ın yükünü hafifletmek lazım. Bu nedenle bizlere çok büyük işler düşüyor. 1999 yılında yaşanan depremde Kızılay`ı dört gözle bekledik. Depremde zarar görev evleri binaları yaptık ama kaybedilen canları geri getiremeyiz. Bunun için herkes elinden geleni yapmalı” şeklinde konuştu.

Kongrede konuşan Muzaffer Şişmanoğlu, Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi`nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şişmanoğlu, “Şuanda depolarımızda 25 bin kişilik çadır, ısınma araç ve gereçleri bulunuyor. Buralardan 120 bin Suriyeli sığınmacılara yardımda bulunuyoruz. 1999 yılında yaşanan depremde yaşanan iletişim sıkıntısı nedeniyle Kartepe`ye bir telsiz merkezi kuruyoruz. Afet Koordinasyon Merkezi 30 bin dönüm üzerine Uzunçiftlik`te kuruldu. Bugün hala merkezimiz gelişimini sürdürüyor” dedi. Şişmanoğlu, bugüne kadar Kızılay`a yardımda bulunan herkese teşekkür etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız