CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli16.08° C / 17° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KIRILMAYAN PATENT !

Akıllı telefon kullanıcılarının korkulu rüyası yere düşen telefonlar tarihe karışabilir. Kazaları da beraberin de getiren Bazı telefonlar çizilmez özel cam ekranlar kullansa da çoğu cihaz belli bir yü

22 Mart 2013 Saat: 15:54
KIRILMAYAN PATENT !
KIRILMAYAN PATENT !

Akıllı telefon kullanıcılarının korkulu rüyası yere düşen telefonlar tarihe karışabilir.

Kazaları da beraberin de getiren Bazı telefonlar çizilmez özel cam ekranlar kullansa da çoğu cihaz belli bir yükseklikten yere düştüğünde, tabiri caizse, bu yüzeyler tuzla buz olabiliyor. Apple'ın iPhone serisini kullananların en büyük kabuslarından olan "yere düşen telefon" yakın zamanda tarihe karışabilir.Apple, Cupertino'da (Apple'ın da bulunduğu teknoloji merkezi) iPhone'lar için özel bir patent almak için çalışıyor. Birden fazla teknolojiyi içinde barındıran sistemin patenti, kullanıcılara yüksekten yere düşen akıllı telefonlarının hem bozulmaması, hem de fiziksel olarak sağlam kalmasınını sağlayacak detaylar içeriyor. Özel bir gazlı silindir sayesinde düşüş esnasında hızı yavaşlatan, hatta yerle temas esnasında yerde küçük bir zıplamaya sebep olan yöntemin yanında bir de ağırlık dağıtımı şeması kullanılmış. Bu yöntem sayesinde iPhone'unuz yere düşerken ağırlık iç bölümdeki parçalardan kenarlara doğru dağılacak, bu sayede telefonun göreceği zarar minimuma indirilecek.

Son olarak göze çarpan bir diğer özellik ise, uçaklarda bulunan Kara Kutu'yu örnek almış. Cihazın yere düşüşü esnasında hız, yükseklik ve benzeri bilgileri kayıt altına alacak sistem böylece ortak bir veri bankasına dönüşecek. Apple'ın bu sayede kendini garanti kapsamı konusunda güvenceye almak istediğini düşünmek yanlış olmaz herhalde. Söz konusu çalışma ile ilgili detaylı bilgilerin yakın zamanda ortaya çıkacağını düşünüyor, bizi takip etmenizi öneriyoruz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız