FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.47° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kim Bu Kocaeli Milletvekili?

AK Parti’nin en etkili isimlerinden olan Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında Kocaeli’den bir milletvekilinin yanına gelerek halkın koalisyon kurulmamasına tepkili olduğunu anlattığını söyled

12 Eylül 2015 Saat: 10:26
Kim Bu Kocaeli Milletvekili?
Kim Bu Kocaeli Milletvekili?

AK Parti’nin en etkili isimlerinden olan Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında Kocaeli’den bir milletvekilinin yanına gelerek halkın koalisyon kurulmamasına tepkili olduğunu anlattığını söyledi

AK Parti’nin kurucularından olan, başbakan yardımcılığı, Meclis Başkanlığı gibi görevlerde bulunan ve 1 Kasım seçimleri için milletvekili adayı olmayan Bülent Arınç, dün katıldığı bir televizyon programında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Habertürk’ten Veyis Ateşin sorularını cevaplayan Arınç, “Koalisyonun kurulamamasında sorumlu kim?” sorusuna "Onu söyleyemem. Söylersem başka yerlere gider" şeklinde yanıt verdi.


KOCAELİLİ VEKİL ANLATTI
Arınç, kendisinin hep koalisyondan yana olduğunu ifade ederek, halk ve AK Parti seçmeni nezdinde de koalisyon kurulmamasına tepki olduğunu ve bunun kendilerine iletildiğini söyledi. Arınç, halktan gelen tepkilere Kocaeli’den bir örnek verdi ve bu olayı kendisine bir Kocaeli milletvekilinin anlattığını aktardı. Arınç’ın milletvekilinin adını açıklamaması, “Kim bu Kocaeli milletvekili?” sorusunu akıllara getirdi. 


KOCAELİ’DE GEÇEN
OLAYI ÖRNEK VERDİ

Arınç, koalisyon görüşmleri sırasında halkın tepkisini kendisine aktaran Kocaeli miiletvekiliyle olan diyaloğunu şu sözlerle anlattı: “Seçim benim tercihim değildi. Başbakan da bunu çok iyi götürdü ama kurulamadı. Bir tek örnek vereyim: Kocaeli’den bir milletvekili arkadaş geldi. 'Niye hükümet kurmadınız?' diye sormuşlar. O da açıklamış ‘Bizimle hükümet kurmadılar’ demiş. AK Parti’li vatandaşın cevabı, 'Bizi aldatmayın' olmuş. 'Siz 40 günde bir hükümet kuramadınız' demiş. Biz hükümet kurabilir miydik? Kurabilirdik. Sonuçta kurulmadı. Yuvarlana yuvarlana bir seçime gidiyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız