CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu11° C / 11° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

“KILIÇDAROĞLU SİRMENLE İLGİLİ GEREĞİNİ YAPMALI”

Yuvacık Barajı davasıyla ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Davadan çıkan karar Ak Parti Milletvekili Fikri Işık ile Eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’i karşı karşıya getirdi. Yuvacı

3 Mart 2013 Saat: 17:04
“KILIÇDAROĞLU SİRMENLE İLGİLİ GEREĞİNİ YAPMALI”
“KILIÇDAROĞLU SİRMENLE İLGİLİ GEREĞİNİ YAPMALI”

Yuvacık Barajı davasıyla ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Davadan çıkan karar Ak Parti Milletvekili Fikri Işık ile Eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’i karşı karşıya getirdi.

Yuvacık barajı davası yıllardır kent gündeminden düşmüyor. Özellikle seçim dönemlerinde Chp ve Ak Parti’yi karşı karşıya getiren dava sonuçlandı. Yargıtay 5. dairesi oy birliği ile aldığı son kararında, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin sanıklar ile ilgili beraat kararını yanlış buldu. “Sanıkların görevi kötüye kullanma suçu işlediğini, suçun sabit olduğunu, ancak zaman aşımı nedeniyle davanın düşürüldüğünü” açıkladı.

Davanın düşürülmesine ilk yorum Sefa Sirmen’den geldi. Sirmen davayla ilgili, “Yargıtay 5. Dairesi’nin kararı siyasidir. Zaman aşımına girmesi için kasten 3 yıl dosyayı beklettiler” dedi. Sirmen davanın, temyiz kararı için 3 yıl bekletildiğini bu sayede de kendisinin suçlu gösterilip dava üzerinden kendisini eleştiren Başbakan Erdoğan’ın haklı çıkarıldığını iddia etti.

Sirmen’in bu açıklamalarına Ak Parti Milletvekili Fikri Işık’tan yanıt geldi. Işık konula ilgili yaptığı açıklamada “Davada açıkça yolsuzluk yapıldığı kesinleşti fakat maalesef yolsuzluk yapan kişiler ceza almaktan kurtuldu. Böyle bir şey kabul edilmez. Yargı kararı vicdanları yaralamıştır. Ak Partiyi yolsuzluklarla itham eden Kılıçdaroğlu bakalım ne yapacak Haydar Akar’dan da tavır bekliyoruz. Sirmen kararın siyasi olduğunu söylüyor eğer karar siyasi olsaydı Sirmen şimdi mahkum olmuştu.’’ Şeklinde ifadelere yer verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız