CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KILIÇDAROĞLU BAŞBAKAN'I UYARDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında parti genel merkezinde olağanüstü toplandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında o

16 Mart 2013 Saat: 17:19
KILIÇDAROĞLU BAŞBAKAN'I UYARDI
KILIÇDAROĞLU BAŞBAKAN'I UYARDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında parti genel merkezinde olağanüstü toplandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında olağanüstü toplanan PM’de, gündem çözüm süreci ve yeni Anayasa çalışmaları başta olmak üzere gündemdeki konular görüşülecek.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı öncesi gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, toplantıda Türkiye’nin gündemindeki konuları özgürce, demokratik bir ortamda tartışacaklarını söyledi. Güneş, tartışmadan çıkan sonucun da partinin yetkilileri tarafından paylaşılacağını ifade etti.

Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ise yaptığı açıklamada, toplantının “olağanüstü” sayılmayacağını kaydederek, “Konuşması gereken, uzun zaman ayrılması gereken konu başlıkları vardı. Geçen toplantıya da Genel Başkan katılamadığı için talep edilmiş bir toplantıdır” dedi. Toplantıda ağırlıklı gündem maddesinin yeni Anayasa çalışmaları olacağını belirten Cihaner, “Görüş ayrılığı çıkacağını zannetmiyorum” dedi.

Ankara Milletvekili Levent Gök de, PM’de gündemdeki konuların görüşüleceğini belirterek, “Aslında normal bir rutin toplantımızı yapıyoruz. Fazla büyütülecek bir konu olduğunu düşünmüyorum. Türkiye’nin önemli gündem maddelerini Genel Başkanımızın huzurunda görüşeceğiz. Türkiye’nin bütün konuları ayrı ayrı önemli bir gündem maddesi, bunları tartışacağız” dedi.

Bolu Milletvekili Tanju Özcan, genel merkeze gelişinde gazetecilerin, milletvekillerine ekrana çıkma yasağı getirildiği iddialarını hatırlatması üzerine, “Zaman zaman belli konularda açıklama yapmayın, yetkili organların açıklamalarını bekleyin şeklinde talimatlar geliyor. Farklı bir şey değil, yeni bir şey değil” dedi. “Yeni Anayasa konusunda parti içinde görüş ayrılığı hakim mi?” sorusuna ise Özcan, “Hayır öyle bir şey yok. Sayın Genel Başkanımız grup toplantılarında çok net olarak söylüyor” cevabını verdi.

BAŞBAKAN'A 4 UYARIBu maksatla CHP olarak sayın Başbakanı, samimiyet ve dürüstlüğün asgari gereklerini yerine getirmeye, Türkiye Cumhuriyetini hukuk kuralları dışına çıkarmamaya, kişisel ihtiraslarının belirlendiği bir gizli kişisel ajandasının var olduğuna ve millete izah edemeyeceği angajmanlara girdiğine dair toplumdaki yaygın kuşkuları ortadan kaldırmaya, millete karşı ödemesi beklenen 'şeref' borcunun gereği olarak açık ve şefaat olmaya ve doğruları biran önce açıklamak için konuşmaya davet ediyor, aksi takdirde yaşanacak yeni hayal kırıklıklarının ve çözümsüzlüğün bedelinin ağır olacağı hususunda, kendisini millet ve tarih bir kez daha önünde ikaz ediyoruz."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız