FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu16.53° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kıdem tazminatında önemli gelişme !

Hükümet kıdem tazminatında yeni modeli somutlaştırdı.Halen çalışan 12 milyon işçinin kıdem hakkına dokunulmayacak.Yeni işe girene fon zorunlu, eskilerde ise tercihe bağlı olacak. Hükümet kıdem tazmina

16 Kasım 2013 Saat: 16:38
Kıdem tazminatında önemli gelişme !
Kıdem tazminatında önemli gelişme !

Hükümet kıdem tazminatında yeni modeli somutlaştırdı.Halen çalışan 12 milyon işçinin kıdem hakkına dokunulmayacak.Yeni işe girene fon zorunlu, eskilerde ise tercihe bağlı olacak.

Hükümet kıdem tazminatında yeni modeli somutlaştırdı.taslağa göre, Bireysel Kıdem Fonu Sistemi'yle tüm işçileri kapsayan, kazanılmış hakların korunduğu kıdem hesabına geçilecek.Halen çalışmayı sürdüren 12 milyon işçinin kıdem hakkına dokunulmayacak, yeni işe girene zorunlu, eskilerde tercihe bağlı olacak.

Hükümetin işçi sendikaları ve işverenlere verdiği ön çalışma taslağına göre, bireysel kıdem fonu hesabıyla mevcut çalışan işçilerin kazanılmış ve gelecek hakları korunacak. Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan sunumda taşeron işçilerle ilgili de başlıklar yer aldı.Buna göre önemli bir bölümü kamuda olan taşeron işçilerin maaşları başta olmak üzere sosyal haklarında iyileşmeye gidilecek.Maaşlarını garantiye alabilmek için taşeron işçinin maaşından asıl işveren sorumlu olacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız