KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

açık10.73° C / 14° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

KESK: Ölümleri Durdurun

Diyarbakır ve Şırnak'ta artan şiddet olaylarıyla ilgili açıklama KESK, savaş ortamının bir an önce sona erdirilmesini ve ölümlerin durdurulmasını istedi

16 Aralık 2015 Saat: 10:48
KESK: Ölümleri Durdurun
KESK: Ölümleri Durdurun

Diyarbakır ve Şırnak'ta artan şiddet olaylarıyla ilgili açıklama KESK, savaş ortamının bir an önce sona erdirilmesini ve ölümlerin durdurulmasını istedi

Güneydoğu bölgesinde uygulanan sokağa çıkma yasağı, Cizre ve Silopi’de görev yapan öğretmenlerin izne çıkarılması, öğrencilerin eğitim hakkının engellenmesi, yaşanan savaş ortamı karşısında Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) protesto açıklaması yaptı. Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleşen eylemde basın açıklamasını KESK Kocaeli Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş okudu. Ateş, sözlerine, “Sivillere yönelik katliamlara, savaş politikalarına, temel hak ve özgürlüklerin askıya alınmasına karşı demokratik eylem ve etkinliklerle karşı koyacağız. AKP’nin topyekün saldırılarına karşı topyekün demokratik direniş geliştirilmesi için tüm demokrasi ve emek güçlerine birlikte mücadele için çağrıda bulunuyoruz” diyerek başladı.

 

TOPYEKÜN SAVAŞ GÖSTERGESİ

Gülüzar Ateş sözlerinin devamında şunlar yer verdi, “. Harabeye dönen şehirlerden yüzbinlerce vatandaşımız diğer şehirlere göç etmektedir. AKP hükümetinin oluşturduğu savaş ittifakının politikaları böyle devam ederse ülkemizde Suriye’ye benzer gözler yaşanacaktır. Aylardır bölgede sokağa çıkma yasakları nedeniyle milyonlarca vatandaşımız kamu hizmetlerinden yararlanamamakta, çocuklarımız okullara gidememektedir. En son Şırnak Valiliği’nin SMS’lerle Cizre ve Silopi’de görev yapan öğretmenleri izine göndermesi tüyleri diken diken eden bir uygulamadır. Öğrenci yurtlarının Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boşaltılması ve devlet hastanelerine gönderilen resmi yazıda ‘personeliniz ve malzemeleriniz hazır olsun’ denilmesi topyekün savaş hazırlığı yapıldığını ve kamu hizmetlerinin de savaşa göre düzenlendiğini göstermektedir.

 

MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ

AKP hükümeti kamu hizmeti vermekle yükümlüyken kamu hizmetlerini ortadan kaldırarak suç işlemektedir. Rusya ile yaşananlar, Suriye politikası, Musul’a asker gönderilmesi ve ülkemizde yaşananlar AKP’nin ülkemizi dolu dizgin bir savaşa sürüklediğini göstermektedir. Bu tehlikeli gidişata emekçiler, demokrasi güçleri ve halklarımız geçit vermeyecektir. Sivillere yönelik katliamlara, savaş politikalarına, temel hak ve özgürlüklerin askıya alınmasına karşı demokratik eylem ve etkinliklerle karşı koyacağız. AKP’nin topyekün saldırılarına karşı topyekün demokratik direniş geliştirilmesi için tüm demokrasi ve emek güçlerine birlikte mücadele için çağrıda bulunuyoruz”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız