FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.47° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kermesler Lokantacıları İsyan Ettirdi

DENETİM EKİPLERİ Özdemir, denetim ekiplerinin kendilerine yarattığı sorunlara değinerek, “Lokantacı esnafının mutfağına gelip bir sürü hijyen malzemeleri isteyen denetim ekiplerine buradaki kermeste kurulan ve açıkta döner satanlara n

5 Mayıs 2015 Saat: 16:49
Kermesler Lokantacıları İsyan Ettirdi
Kermesler Lokantacıları İsyan Ettirdi

Kocaeli Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir, oda binasında yaptığı açıklamada Perşembe Pazar alanında çeşitli günlerde, aralıklı değişik etkinliklerle açık olan kermesler ile ilgili şikâyetlerini dile getirdi ve odalarına bağlı üyelerin de bu duruma isyan ettiklerini söyledi. Özdemir’in açıklamasında Oda genel sekreteri Mehmet Özkan da hazır bulundu.

 

BÜYÜK TEPKİ ALIYORUZ

Kocaeli Lokantacılar Odası Başkanı Hikmet Özdemir, “Perşembe Pazarı’nda kurulan kermeslere karşı değiliz, yalnız içinde açıkta satılan döner, yiyecek ve çeşitli gıdalar hijyensiz ortamda, sağlıksız ortamda. yapılıyor biz bunların satışlarına karşıyız. Bu satışlar çevredeki esnafımız büyük ölçüde mağdur etmektedir. Bu yönde esnaflarımızdan büyük bir tepki alıyoruz üyelerimizden” şeklinde konuştu.

TİCARİ AMACA DÖNÜŞÜYOR

Özdemir, Perşembe Pazarı’ndaki kermes ile ilgili, “Bu kuruluşlara hangi kurum izin veriyorsa, bu türlü ev işlerinin, el emeklerinin sergilenmesidir bu biliyoruz ama bu iş ticari amaca dönüşüyor. Biz oda olarak buna karşıyız. Bir üyemizin lokantasında bir gün önceki döner bulunduğunda veryansın eden denetim ekipleri, Perşembe Pazarı’ndaki bu ortamı da gelip görüp denetlemelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DENETİM EKİPLERİ

Özdemir, denetim ekiplerinin kendilerine yarattığı sorunlara değinerek, “Lokantacı esnafının mutfağına gelip bir sürü hijyen malzemeleri isteyen denetim ekiplerine buradaki kermeste kurulan ve açıkta döner satanlara ne derece hijyenli ne derece sağlıklı olduklarını kontrol ediyorlar mı merak ediyoruz doğrusu ve hangi amaçla izin verildiğini öğrenmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

EKMEĞİMİZLE OYNMASINLAR

Özdemir son olarak odası ve üyeleri ile ilgili, “Biz her zaman lokantacı esnafımızın oda olarak yanındayız. Bu tür şikâyetlerin bize ulaştığı sürece takipçisi olacağımızı meslektaşlarımıza bildirmek istiyoruz. Bundan sonra verilecek kermes hangi kuruma veriliyorsa lütfen bu açıktaki döner satışına engel olsun lokantacılar olarak karşıyız. Bizleri de bu şehirde yok saymasınlar, ekmeğimizle oynamasınlar” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız