FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KERİME NİNENİN KİMLİK HEYECANI

Tüysüzler Mahallesi’nde yaşayan ve çok az Türkçe bilen Kerime Güloğlu’na kimliğini almasında İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan destek oldu. Tüysüzler Mahallesi’nde uzun yıllar kimliksiz yaşayan

21 Ocak 2013 Saat: 22:14
KERİME NİNENİN KİMLİK HEYECANI
KERİME NİNENİN KİMLİK HEYECANI

Tüysüzler Mahallesi’nde yaşayan ve çok az Türkçe bilen Kerime Güloğlu’na kimliğini almasında İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan destek oldu.

Tüysüzler Mahallesi’nde uzun yıllar kimliksiz yaşayan Keriman Güloğlu’nun durumunu İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ile paylaşan İzmit Belediyesi Kadın Meclisi, Başkan Doğan’ın talimatıyla kimlik çıkartma işlemlerine başladı. Kadın Meclisi Başkanı Asuman Sert, “Tüysüzler Mahallesi’ne yaptığımız bir ziyaret sırasında tanıştığımız Keriman teyze az sayıda bildiği Türkçe kelimelerle bize kimliği olmadığını anlatmaya çalıştı. Kadın Meclisi olarak Keriman teyzenin kimliğini çıkarmak için çalışmaya başladık. Önce Nüfus Müdürlüğü’ne gidip başvurumuzu yaptık. Ardından Kocaeli Üniversitesi’ne giderek Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın da desteğiyle kemik ölçümünü yaptırdık. Ardından Keriman teyzenin var olduğunu kanıtlamamız gerekti. Kardeşlerini bulduk. Keriman Teyze’nin eşi, komşuları, muhtar, azalar Keriman teyzenin yaşadığına şahitlik ettiler. Nüfus Müdürlüğü’nde ifadeler alındıktan sonra Emniyet Müdürlüğü adreste tespit işlemlerini yaptı. Toplanan tüm belgeler Nüfus Müdürlüğü tarafından Ankara’ya Bakanlığa gönderildi. Tüm bu zorlu sürecin ardından nihayet Keriman Teyze’nin kimliğini aldık” dedi.

Kimliği çıkarılan Keriman Güloğlu, kimliğini İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’dan aldı. Başkan Doğan konuyla alakalı yaptığı açıklamada, "Tüysüzler Mahallesi’nde yaşayan Keriman Teyzeye 6 ay kadar önce başlattığımız çalışmalar sonunda kimlik aldık. Bugün kendisine yıllar sonra kimlik kazandırmayı başarmış bulunuyoruz. Kendisine bugün yeniden hoş geldin dedik. Kendisine güzel bir ömür diliyoruz" dedi.

Kimliğini düzenlenen sembolik doğum gününde doğum günü pastasını keserek alan Keriman Güloğlu Başkan Doğan ve bu süreçte kendisine destek olan herkese teşekkür etti. Keriman Güloğlu’nun kimliğiyle yaptığı ilk şey doktora gidip muayene olmak oldu. Hayatında ilk kez nüfus cüzdanına kavuşan 65 yaşındaki Keriman’ı mutlu gününde eşi Karabalık Akyay ile torunu Zeynep yalnız bırakmadılar

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız