FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık18.53° C / 19° C

açık

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kentkart’tan Öğrencilere Kolaylık

Büyükşehir Belediyesi, Umuttepe’de kurduğu Kentkart Elektronik Dolum Makineleri’yle yolculara kolaylık sağlıyor

16 Mart 2016 Saat: 11:04
Kentkart’tan Öğrencilere Kolaylık
Kentkart’tan Öğrencilere Kolaylık

Büyükşehir Belediyesi, Umuttepe’de kurduğu Kentkart Elektronik Dolum Makineleri’yle yolculara kolaylık sağlıyor

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park A.Ş., Kentkart’ta kolay ve hızlı uygulamalar gerçekleştiriyor. Umuttepe bölgesinde ana durakta oluşan Kent Kart dolum kuyrukları, yeni konulan Kentkart Elektronik Dolum Makineleri’yle ortadan kaldırıldı. Yolcular artık Kentkart gişesinde sıra beklemeden dolum makineleriyle 4 saniyede Kentkart’larını doldurabiliyor.

 

UMUTTEPE'DE 4 NOKTADA

Ana durağa yeni konulan 2 adet Kentkart Elektronik Dolum Makineleri'yle Umuttepe’deki dolum makinesi sayısı 4’e çıktı. Dolum makinelerinin diğerleri kampüsün içindeki yemekhanede ve B kapısı girişinde yer alıyor. Öğrencilerin yoğun olarak kullandığı dolum makineleri hızlı bir şekilde dolum yapıyor. Cihaz üzerinde bulunan manyetik bölmeye kent kart konulduktan sonra cihaz kart seçimi istiyor. Kart seçimini yapan yolcu para yükleme bölmesine para ekleyerek işlemini tamamlıyor.

 

BİRKAÇ SANİYEDE İŞLEM

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi İsmail İnce “Kentkart gişesinde sıra bekliyoruz. Burada direk kartımı koyuyorum. Atmam gereken tutarı koyduğumda çok pratik bir şekilde birkaç saniye içinde işlemimi tamamlayabiliyorum. Gişede 5 dakika beklerken dolum makinesinde işlemim birkaç saniye sürüyor ” dedi. Otomotiv Mühendisliği öğrencisi Emre Arzık da dolum makinelerinin birkaç noktada olmasının işlerini hızlandırdığını ve yerinde bir uygulama olduğunu söyledi. Matematik Bölümü öğrencisi Kübra Karapınar ise dolum cihazlarının beklenen bir uygulama olduğunu belirterek. Karapınar “ Diğer noktalarda yaygınlaşmasını istiyoruz. Hızlı olması bizim için avantaj” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız