FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu20° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kentimiz Büyük Meydanlara Kavuşuyor

Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin yönetim kurulu ile bir araya geldi.

9 Haziran 2015 Saat: 11:47
Kentimiz Büyük Meydanlara Kavuşuyor
Kentimiz Büyük Meydanlara Kavuşuyor

Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin yönetim kurulu ile bir araya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yüksek Mimar Zekeriya Özak, Kocaeli İşadamları Derneği (KOSİAD) Başkanı Gürol Ciğerdelen ve yönetim kurulunu makamında ağırladı. İzmit’in büyük meydanlara kavuşacağını söyleyen Özak, “İzmit eski valilik yıkılarak altına otopark üstüne de Kent Meydanı yapılacak. Perşembe Pazarı alanı da altı otopark üstü meydan olarak planlandı” dedi. Başkan Vekili Özak’ın makamına gerçekleşen nezaket ziyaretine KOSİAD Başkanı Gürol Ciğerdelen, Başkan Yardımcısı Erkan Karacan, yönetim kurulu üyeleri Volkan Yılmaz, Yalçın Ergen ve Mehmet Aysel katıldı. Başkan Vekili Özak, Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı ve yönetim kuruluna yeni görevlerinde başarılar diledi.

 

KENTİMİZİN GELECEĞİNİ

BERABER BELİRLİYORUZ

Kendisini ziyarete gelen KOSİAD yönetim kurulunu tebrik eden Özak, “Yeni yönetimin hayırlı olmasını diliyorum. Bizler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sanayicilerimizin ve iş adamlarımızın yanındayız. Sizler ticaret yaparak kent ve ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunuyorsunuz. Ülkemizin ve kentimizin geleceğini beraber belirliyoruz. Hepinize katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Vekili Özak, KOSİAD yönetimine önemli açıklamalarda bulundu. Kocaeli’ne yapılacak projeleri anlatan Özak, “Eski valilik binası yakın zamanda yıkılarak, alt katına otopark üstüne ise kent meydanı yapılacak. Yeni valilik önüne ise D-100 üzerinden 42 Evler mevkiine modern üst geçit yapılacak. Perşembe Pazarı alanına yapacağımız yer altı otoparkı ve kent meydanı ile kentimiz rahat bir nefes alacak” dedi.

 

AKÇARAY VE METRO YOLDA

Özak, “Önümüzdeki dönemde Seka Park ile Otogar arasına 11 duraklı Akçaray adında tramvay hayata geçiyor. Öte yandan Körfez ilçemizden başlayarak Kartepe ilçemize kadar giden, tüm kent ulaşımını rahatlatacak proje çalışmalarına başlandı” ifadesini kullandı. Başkan Vekili Özak’ı ziyaretinde konuşan dernek başkanı Ciğerdelen, ‘’Sizlerin yanımızda olduğunu bilmek bizleri gururlandırıyor. Kentimiz ve ülkemiz için çalışmalarımızı arttırarak devam edeceğiz ‘’ açıklamasını yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız