FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KAZAK BÜYÜKELÇİ GEBZE’DEYDİ

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Prof.Dr Janseyit Tüymebayev, Gebze’ye gelerek Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile görüştü. Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği

26 Haziran 2013 Saat: 16:16
KAZAK BÜYÜKELÇİ GEBZE’DEYDİ
KAZAK BÜYÜKELÇİ GEBZE’DEYDİ

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Prof.Dr Janseyit Tüymebayev, Gebze’ye gelerek Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile görüştü.

Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği’nin davetlisi olarak Gebze’ye gelen Kazakistan Ankara Büyükelçisi Prof.Dr Janseyit Tüymebayev Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i makamlarında ziyaret etti.

Büyükelçisi Prof.Dr Janseyit Tüymebayev ilk olarak Gebze Kent Meydanı valilik makamında Vali Ercan Topaca ile görüştü.

Programda bir konuşa yapan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kazakistan ve Türkiye’nin kökenlerinin ve dilinin aynı olduğunu belirtti.Kazakistan Ankara Büyükelçisi Prof.Dr Janseyit Tüymebayev ise Kazakistan ve Türkiye’ iş potansiyelini arttırmak için ziyarette bulunduklarını söyledi.

Kendisini Gebze’deki makamında ziyaret eden Tüymebayev’e Vali Ercan Topaca bir tabak hediye etti.Tüymebayev ise Vali Topaca’ya kalem hediye etti.

Tüymebayev’in diğer durağı ise Gebze Belediye Başkan Adnan Köşker’in makamıydı.Büyükelçi Tüymebayev burada yaptığı konuşmada, “Gebze sanayi açısından Türkiye’nin kalbi Gebze ve Kazakistan potansiyeli birleşirse iki taraflı güçleniriz.Hedefimiz ikili ilişkilerimiz güçlendirmek” dedi. Büyükelçi’nin ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Köşker, “ Kazakistan ve Türkiye ilişkileri her geçen gün daha da iyiye gidiyor” şeklinde konuştu.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/06/kazak-yb.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız