FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu21.93° C / 23° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kayaoğlu: MHP'nin Listesi Hayal Kırıklığı

MHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Zekai Kahyaoğlu, liste dışında kalması ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Kahyaoğlu, “Teşkilatta müthiş bir hayal kırıklığı var” dedi.

8 Nisan 2015 Saat: 13:58
Kayaoğlu: MHP'nin Listesi Hayal Kırıklığı
Kayaoğlu: MHP'nin Listesi Hayal Kırıklığı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili aday listesi belirlendi. Saffet Sancaklı’nın birinci, Lütfü Türkkan’ın ikinci sırada yer aldığı listede teşkilatın önemli isimleri de liste dışında kaldı. Listeye giren bazı isimler ise sıralamadan memnun kalmadı. Listenin ön sıralarında yer almak isteyen ancak altıncı sıradan aday gösterilen Köse, yorum yapmaktan kaçınırken, listeye en sert tepki Zekai Kahyaoğlu’ndan geldi. Kahyaoğlu, “MHP’nin listesi, teşkilatta müthiş bir hayal kırıklığı yaşattı” dedi.

 

KAHYAOĞLU: EMEK DİKKATE ALINMADI

Liste dışında kalan teşkilatın çalışkan isimlerinden Zekai Kahyaoğlu, 11 kişilik milletvekili aday listesini bombaladı. Kahyaoğlu, gazetemize yaptığı liste değerlendirmesinde “Emeğin, mücadelenin dikkate alınmadığını anladık. Bu heyecanı yok ediyor. Teşkilatta müthiş bir hayal kırıklığı var. Benim bu harekette 40 yıllık emeğim var. Bunun ödüllendirilmesi, aşağıdan gelen genç kardeşlerimize örnek olacaktı” dedi.

 

DURMUŞ: BEKLEDİĞİM BİR SONUÇTU

Kocaeli’de MHP teşkilatlarına yıllarca yön veren eski Milletvekili Cumali Durmuş da, aday adayı olmuş ancak liste dışında bırakılmıştı. Konuyla ilgili değerlendirmesini aldığımız Durmuş, “Takdir genel başkanımızındır. Biz ülkücü olarak sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Listede yer almadığım için bir üzüntü duymuyorum. Bu bizim için sürpriz olmadı. Beklenen bir sonuçtu. Ülkücülüğümüzün bize yüklediği misyon gereği aday adayı olduk. Listeyi vatandaş değerlendirecek” dedi.

 

AĞDAĞ: TEŞKİLATIN ADAYI AĞDAĞ OLDU

Listenin dördüncü sırasında yer alan Rıza Ağdağ, milletvekili listesinin Kocaeli için güçlü bir liste olduğunu kaydederek, “Teşkilat desteği ile biz de listede yerimizi aldık. Şunu gördük ki, 12 ilçe teşkilatımız da bizim arkamızda durmuş. Hep birlikte gece gündüz çalışarak başarıyı yakalayacağız” ifadelerine yer verdi.

 

ÇAVDAR: BİRİNCİ SIRA GİBİ ÇALIŞACAĞIM

MHP İl eski Başkanı Ruhi Çavdar, listeye beşinci sıradan giren isim oldu. Çavdar, değerlendirmesinde, “MHP’ye sağdan soldan gelmiş bir kişiler değiliz. Şahsi olarak siyasi istikbalimi düşünseydim AKP’de siyaset yapardım. Listede Batı yakasından da arkadaşlarımızın ismi olsa daha iyi olurdu ancak böyle uygun görülmüş. Ben şahsım adına birinci sıra adayı gibi çalışacağım” diye konuştu.

 

PEKİN: SENDİKACILIĞA DÖNMEYECEĞİM

MHP Tabanı tarafından oldukça sevilen ve listede ilk sıralarda olması beklenen Süleyman Pekin, listenin dokuzuncu sırasından kendisine yer bulabildi. Pekin, gazetemize yaptığı değerlendirmede her sonuca hazır olarak yola çıktıklarını kaydederek, “7 Haziran’dan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Biz, tabanla birlikte yola çıktık. Üzerimize düşeni yapacağız” dedi. Pekin tekrardan sendikacılığa dönmeyeceğini dile getirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız