CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.4° C / 22° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KAVGALARLA GÜNDEME GELDİLER

Mecliste grubu olmayan iki parti Dsp ve Saadet Partisi yaptıkları siyasi çalışmalardan çok kongrelerinde çıkan olaylarla gündeme geldi. Editörlerimiz bu iki partinin kongre analizini yaptı. Ülkenin en

26 Mart 2013 Saat: 17:41
KAVGALARLA GÜNDEME GELDİLER
KAVGALARLA GÜNDEME GELDİLER

Mecliste grubu olmayan iki parti Dsp ve Saadet Partisi yaptıkları siyasi çalışmalardan çok kongrelerinde çıkan olaylarla gündeme geldi. Editörlerimiz bu iki partinin kongre analizini yaptı.

Ülkenin en köklü partileri arasında yer alan Demokratik Sol Parti ve Saadet Partisi yakın tarihte Kocaeli’de siyasi başarılarından çok il kongrelerinde yaşanan kavgalarla kent gündemine geldi.

Kavgaların ilki Saadet Partisi’nde yaşandı. Mevcut başkan Sinan Ejderoğlu’na rakip olan Milli Görüş’ün güçlü isimlerinden Mehmet Aras seçimi kazanınca olanlar oldu. Kongrede gerginlikler yaşandı, bu gerginlik il kongresinin iptal edilmesiyle hat safhaya ulaştı. Seçim sonucuna itiraz eden partinin genel merkezi YSK’dan beklediği sonucu aldı ve Aras’ı koltuktan indirdi. Bu gelişmeler partiye büyük darbe vurdu. Halbuki yerel seçimlerde bazı ilçelerde Ak Pati’den sonra en güçlü parti Saadet Partisi. Milli görüşçüler seçimler yaklaşırken birlik içerisinde olması gerekirken ayrıştı. Bu da seçmen tarafından partinin hanesine eksi olarak yazıldı.

İkinci kavga ise Demokratik Sol Parti’de yaşandı. Kocaeli’de zayıf bir örgüte sahip olan 90’lı yılların iktidar partisi geçtiğimiz hafta bir avuç partiliyle yapılan Kocaeli il kongresinde büyük darbe aldı. DSP’nin il kongresinde başkan adayı olan ve listesi kabul edilmeyen Ahmet Bahar kongre sonunda yaptığı açıklamada kongreye itiraz edeceğini ve yargıya gideceğini dile getirdi. Dsp’nin il başkanlığı koltuğuna oturan selman Gürpınar ise kongre iptal olursa yeniden adayım dedi. Anlaşılan o ki Dsp de enerjisini yerel seçim çalışmaları için değil il kongresi çekişmesinde harcayacak.

Saadet Partisi ve Demokratik Sol Parti’nin Kocaeli’deki durumu işte bu şekilde. Bakalım iki partide de yerel seçimler yaklaşırken toparlanma olacak mı onu da bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız