FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli yağmur18° C / 18° C

kısa süreli yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Katı Atık Tesisi'nde İmzalar Atıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kocaeli’de inşa edilmesi planlanan katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisi için ormanlık alandan yer verilmesi maksadıyla gerekli imzayı attı

8 Nisan 2015 Saat: 11:22
Katı Atık Tesisi'nde İmzalar Atıldı
Katı Atık Tesisi'nde İmzalar Atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisi yapılması gayesiyle ormanlık alandan yer tahsis edilmesi için istenen izne Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından olumlu yanıt verildi. Dilovası Çerkeşli Köyü’nde orman arazisi statüsünde yer alan 1.518.891 m2 arazi için izin verdiğini söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu araziye kamu yararı olduğu için sadece katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisi yapılması şartıyla müsaade verildiğini, bu maksadın dışında herhangi bir tesis yapılamayacağını söyledi.

EROĞLU: TERTEMİZ GÖRÜNTÜ...

Gerek orman kanunu gerekse de mevzuatlar çerçevesinde belediyelere bu konuda destek verdiklerini söyleyen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisleri ile şehirlerin vahşi depolamadan modern depolama sistemine geçtiğini ve geçmişte çöp dağlarının oluştuğu şehirlerin günümüzde tertemiz görüntüye kavuştuğunu belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız