CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu17.37° C / 19° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KARTEPE'DE SU İSYANI.SULARI KESEN İSU EKİPLERİNE POLİS KORUMASI

Yeni Büyükşehir Belediyesi Yasası ile Kocaelinin dağ köylerine kadar tüm yerleşim birimlerinin büyükşehir kapsamına alınmasıyla birlikte özellikle su konusunda yaşanan sorunlar devam ediyor. Kartepe’n

14 Şubat 2013 Saat: 17:47
KARTEPE'DE SU İSYANI.SULARI KESEN İSU EKİPLERİNE POLİS KORUMASI
KARTEPE'DE SU İSYANI.SULARI KESEN İSU EKİPLERİNE POLİS KORUMASI

Yeni Büyükşehir Belediyesi Yasası ile Kocaeli'nin dağ köylerine kadar tüm yerleşim birimlerinin büyükşehir kapsamına alınmasıyla birlikte özellikle su konusunda yaşanan sorunlar devam ediyor. Kartepe’nin mahalleye dönüşen eski köylerinde de, köylülerin yıllar önce kendi imkanlarıyla getirdikleri su için de saat takılıp İzmit Su İşletmesi'nin para talep etmesi köylüleri çileden çıkardı. Son olarak 4 yıldır su parası ödeyemeyen 24 hanenin suyu da polis eşliğinde kesildi.

Kartepe’nin daha önce köy statüsünde olan Arslanbey Şevketiye Mahallesi'nde su parası ödemeyen ve bin ile 5 bin lira arasında değişen su borçları bulunan vatandaşlar yapılan ihbarlara rağmen, "Bu suyu babalarımız ve dedelerimiz dağden kendi paralarıyla kendileri getirdi. Siz sadece çeşmelerimize saat taktınız" diyerek ödemedi.

Biriken su borçlarını tahsil için birkaç kez evlere giden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İzmit Su İşletmesi yetkilileri hane sahipleri tarafından kazma ve kürekle kovalandı. İSU yetkilileri bu kez o semte Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memurları ile gitmek zorunda kaldı. Karşılarında İSU yetkileri ve polis ekiplerini gören mahalle sakinleri suları kestirmek istememesine rağmen görevliler tarafından borçlu hanelerin sularını kesti.Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, atalarının dedelerinin dağdan getirdiği suya para ödemeyeceklerini belirtiyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız