FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu27° C / 27° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kartepe’nin 50 yılı KOÜ ile planlanacak

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü ve akademisyenleri Ekoköy’de ağırlayarak, Kartepe’nin 50 yılını üniversite ile birlikte planlayacaklarını söyledi.

4 Mart 2015 Saat: 17:24
Kartepe’nin 50 yılı KOÜ ile planlanacak
Kartepe’nin 50 yılı KOÜ ile planlanacak

Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi arasındaki işbirliğini geliştirmeye yönelik toplantı Ekoköy’de düzenlendi. KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü nezaretinde akademisyenlerin hazır bulunduğu toplantıya, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliği yaptı. Üzülmez, Kartepe’nin oluşmuş vizyonu ile sanayisini de göz ardı etmeden çok güzel coğrafyaya sahip ilçeyi en iyi şekilde işlenmeye hazır halde olduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunu da siz değerli akademisyenlerle yapacağımızı düşünüyorum. İlçemizin sosyo-ekonomik yapısını bilen rektörümüzün de kararlı yaklaşımları ile ilçemizin gelecek 50 yılını planlıyoruz.


ÇALIŞTAY YAPILACAK
Bunun ilk adımı vizyon projelerimiz yanında üniversitemizin akademisyenlerinin desteği ile Kartepe’nin marka değerini yükseltecek yol haritasını belirlemekten geçiyor. Üniversitemiz ile yapacağımız güç birlikteliği ile Kartepe’nin turizmde marka kentler arasında ilk sıralara yükseltmeye çalışacağız.” Kartepe’de doğal bir ortamda ağırlanmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Hülagü ise projelerinden söz etti. Toplantı sonunda KOÜ ile Kartepe Belediyesi işbirliğinde düzenlenmesi planlanan Kartepe Marka Kent Vizyon Belirleme Çalıştayı ile ilgili çalışmalara öncelik verilmesi kararı alındı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız