CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu16° C / 16° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KARTEPE KONAKLARLA DONATILIYOR

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, yapımında sona gelinen Balaban ve Suadiye-Çepni Mahalle Konaklarını yerinde inceledi.

10 Ekim 2018 Saat: 13:50
KARTEPE KONAKLARLA DONATILIYOR
KARTEPE KONAKLARLA DONATILIYOR

Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından planlanan, Balaban ve Suadiye-Çepni Mahalle Konakları hızlı çalışmalar neticesinde bitme noktasına geldi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve beraberinde ki heyet Balaban ve Suadiye-Çepni Mahalle Konaklarını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Üzülmez’in göreve gelmesiyle birlikte başlatılan mahalle konakları Kartepelilerin büyük beğenisini toplamasının yanı sıra verdiği hizmetlerle de adından söz ettiriyor. 

 

BALABAN MAHALLE KONAĞI

Balaban Mahalle Konağı içerisinde yer alacak birimlerin planlaması yapıldı. Başkan Üzülmez yetkililerden bina hakkında bilgi aldı. Balaban Mahalle Konağı, bölge halkına 420 metrekarelik alanda KAR-MEK kurs merkezi, Emekli Evi, Bilgi Evi, Kadın Spor Merkezi, belediye hizmet birimleri yer alacak.

 

SUADİYE – ÇEPNİ MAHALLE KONAĞI

1’nci katta 138 metre kare alan üzerinde Bilgi Evi, Emekli Odası, Muhtar Odası, Bay Mescid/Abdesthane, 2’nci katta 195 metre kare alan üzerinde Eğitmen Odası, Bayan Mescid/Abdesthane, 2 Derslik, Spor Salonu ve balkon yer alacak olan Suadiye-Çepni Mahalle Konağı toplam 335 metre kare alan da hizmet verecek.

 

KONAKLAR İLÇESİ KARTEPE

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepemizde klasik belediyeciliğin yanı sıra şehirleşme yolunda merkezi hükümetimiz ve büyükşehir belediyemizle birlikte çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Türkiye’de örnek olmuş sosyal ve kültür belediyeciliğininen güzel örneklerini uyguluyoruz. Mahalle dokusuna zarar vermeden mahalle konağımızı bitirme noktasına geldik. Son çalışmalar yapılıyor. Balaban ve Suadiye-Çepni Mahalle Konaklarının bitmesi ve faaliyete geçmesi ile birlikte mahallelerimizin ve ilçemizin değeri artmaktadır” şeklinde konuştu.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız