FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü yağmurlu18.52° C / 20° C

gök gürültülü yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kartepe A.Ş. Artık Arpalık Değil

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, CHP Kartepe İlçe Başkanı Hüseyin Üzülmez’in “Kartepe A.Ş. iflas etti” açıklamalarına sert tepki gösterdi: “Kartepe A.Ş. artık arpalık değil. Birileri artık nemalanamadığı için kon

4 Mart 2016 Saat: 09:01
Kartepe A.Ş. Artık Arpalık Değil
Kartepe A.Ş. Artık Arpalık Değil

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, CHP Kartepe İlçe Başkanı Hüseyin Üzülmez’in “Kartepe A.Ş. iflas etti” açıklamalarına sert tepki gösterdi: “Kartepe A.Ş. artık arpalık değil. Birileri artık nemalanamadığı için konuşuyorlar”

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, önceki gün bir basın toplantısı yaparak Kartepe Temizlik Sağlık Özel Eğitim Gıda Mühendislik ve Sanayi Ticaret A.Ş.’nin battığını ve bu nedenle sermaye artırımına gittiğini ifade etmiş ve Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e çeşitli sorular yöneltmişti. Belediye Başkanı Üzülmez, Karakadılar’ın açıklamalarıyla ilgili gazetemize bazı değerlendirmelerde bulundu.

 

ARTIK NEMALANAMIYORLAR

Kartepe A.Ş.’nin Karakadılar’ın açıklamasının aksine her geçen gün daha da karlı bir şirket haline geldiğini ifade eden Üzülmez, “Kartepe’de bazı kişiler arpalıkları kesildiği için böyle konuşuyorlar. Eskiden bu şirket bünyesindeki yönetim kurulunda birileri maaş alır, şirketten nemalanırlardı. Şimdi bizler böyle bir yönetim kurulu yapısını dağıttık. Bunlar da açıklama yapması için birilerinin önüne kağıt koydu” diye konuştu.

 

ZARAR ETTİRİLMİŞ

Üzülmez, şirketin sadece vergi ve sigorta borcunun olduğunu kaydederek, “Kamu dışında bir borç yok. Bu nedenle de sermaye artırımına gittik. Bu artırımla bu borçlar da ödenecek. Ne yazık ki bu şirket geçmişte zararına ihalelere girmiş, buradaki açıkları belediye kapatmış. Bizler böyle bir yönetim anlayışına katılmıyoruz ve bunun için adımlar atıyoruz. Yani, sadece para kazandıracak ihalelere giriyoruz” dedi.

 

POPÜLİST İŞLER

Şirketin geçmişte popülist işler nedeniyle zarar ettiğini, şimdi ise zarar etmediğini kaydeden Üzülmez, “Bazı insanlar birileri oturdukları yerden para kazanmadığı için rahatsız. Bu yüzden işkembeden atıyorlar. Kartepe A.Ş. Ticaret Kanunu’na tabi. İsteyen herkes internete girer ve yönetim kurulunda kimler olduğunu, hangi ihalelere girdiğini öğrenir” ifadelerini kullandı.

 

Karakadılar
ne sormuştu?

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar’ın yönelttiği sorular şu şekildeydi: “Kartepe AŞ’de görevi devraldığınız tarihte çalışan sayısı ile şu an ki çalışan sayısı nedir? AKP Teşkilatları’nda aktif siyaset yapan kaç kişi Kartepe A.Ş’den maaş alıyor? 30 Mart 2014 itibarıyla şirketin borcu ne kadardır, 31 Aralık 2015 tarihi itibarıyla şirketin borcu nedir? Şirketin borçlanması ve sermaye artışı niçin talep edilmektedir, Kartepe A.Ş ihalelere neden giremiyor? Kartepe A.Ş’nin elindeki işler hangi firmaya ve neden devredilmiştir? Pirelli’nin hurda işine aracılık edildi mi? Daha önce bu işin yüzde 25’ini Kartepe A.Ş. yapıyordu, bu işi kime ve niçin devrettiniz? Şirketin öz varlığı olan araçlar kime kaç paraya satıldı? Sosyal belediyecilik anlayışında olduğunu savunan belediye başkanına soruyorum, 150 öğrencinin mağdur edildiği Derbent’teki öğrenci yurdu neden kapatıldı, Kartepe A.Ş herhangi bir alacaklısı ile icralık oldu mu?”

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız