FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

sisli18.47° C / 22° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kardeşlik Hukukumuzu Zedelemek İstiyorlar

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu, düzenlediği basın açıklamasıyla son günlerde meydana gelen terör olaylarını kınadı

22 Şubat 2016 Saat: 11:22
Kardeşlik Hukukumuzu Zedelemek İstiyorlar
Kardeşlik Hukukumuzu Zedelemek İstiyorlar

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu, düzenlediği basın açıklamasıyla son günlerde meydana gelen terör olaylarını kınadı

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu, Ankara’da yaşanan terör olaylarını kınamak amacıyla Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Düzenlenen basın açıklamasına Memur-Sen Konfederasyon Başkanı Mehmet Akkuş, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şahin Yaşlık ve Ensar Vakfı Şube Başkanı Musa Taşçı ve üyeler katılım gösterdi. Gerçekleşen basın açıklamasını topluluk adına okuyan Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı, “Türk’ü, Kürd’ü, Çerkes’i, Laz’ı ile aynı bedenin azaları olan bizler, bedenimiz güçlendikçe, ruhumuz şahlandıkça kirli ellerin daha çok hedefi olur hale geldik” dedi.


NEFRETLE KINIYORUZ
Taşçı konuşmasına şöyle devam etti: “Ankara’da meydana gelen ve 28 kişinin ölümüne, onlarca kişinin de yaralanmasına sebep olan patlama bu ülkenin yüreğinde gerçekleşmiştir. Saldırıda şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yaralılar ise acil şifalar diliyoruz. Otuz yılı aşkın bir zamandır kanlı eylemleri ile halkı kin ve düşmanlığa sürüklemek isteyen vahşi örgütün, hain planlar sergileyen terör örgütünün bölgede kan kusturan, kin ve düşmanlığın yeşermesi için pusu kuran terör örgütünün tek amacı bu toprakları mayalayan kardeşliğin yok edilmesine yöneliktir. Dağ başlarında bin bir türlü hainlikle vatan evlatlarını öldürenlerle aynı safı paylaşan siyasi uzantılarının da bu yangına körükle gittiğini görüyor ve kendilerini nefretle kınıyoruz.”


KİRLİ SENARYOLAR
Böyle üzücü olayların toplumumuzda geçmişten beri yaşandığını hatırlatan Taşçı, “Kendilerini bölge halkının temsilcisi konumunda görenlerin, dökülen kanlara, yakılıp yıkılan mallara, tarumar edilerek istikrarsızlaştırılan şehirlere karşı kayıtsız kalmasını ne bizim ne de tarihin unutmayacağını biliyoruz. Tarihimizin hemen her safhasında örneklerine rastladığımız bu provokasyonların dün olduğu gibi bugün de aynı şer odaklarına hizmet ettiği ortadadır. Ortadoğu’yu kan ve gözyaşına boğan, Irak, Mısır ve Suriye’de iç karışıklıklara sebep olan bu kirli senaryolar aynı fitne ateşini bu toprakların üzerine salarak kardeşlik hukukumuzu zedelemenin hesabını yapmaktadırlar” diye konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız