FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Asayiş

Kardeşimi İkisi Birlikte Öldürdü

Öldürülen işitme engelli kadının davasında konuşan ağabeyi Cemalettin Deniz, kardeşini sanık Erdal Kaya ile eşi Selçuk Çetindağ’ın birlikte öldürdüğünü iddia etti

28 Nisan 2016 Saat: 19:50
Kardeşimi İkisi Birlikte Öldürdü
Kardeşimi İkisi Birlikte Öldürdü

Öldürülen işitme engelli kadının davasında konuşan ağabeyi Cemalettin Deniz, kardeşini sanık Erdal Kaya ile eşi Selçuk Çetindağ’ın birlikte öldürdüğünü iddia etti

Gölcük Şirinköy Kalıcı Konutları’nda oturan ve Ford Fabrikası’nda çalışan sağır dilsiz olan Selçuk Çetindağ, 3 Ekim 2015 tarihinde gece mesaisinden sonra eve geldiğinde yine kendisi gibi sağır ve dilsiz olan eşi Hacer Çetindağ’ı kanlar içinde yerde bulmuştu. İddialara göre çiftin aile dostu olan Erdal Kaya, Selçuk Çetindağ işe gittikten sonra eve gelmişti. Erdal Kaya burada Hacer Çetindağ’a kendisinden hoşlandığını ve kendisi ile birlikte olmak istediğini belirtmişti. Erdal Kaya’nın söyledikleri karşısında şok olan Hacer Çetindağ, böyle bir şey olmayacağını söyleyerek kendisinin evden çıkmasını istemişti. Ancak yaşanan tartışmanın ardından Erdal Kaya üzerindeki bıçakla Hacer Çetindağ’ın boğazını keserek evden kaçmıştı. Kaya, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri tarafında yapılan çalışma sonucu yakalanmıştı. Yaşanan bu cinayet olayının ilk davası Kocaeli Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı.

 

KADIN HAKLARI AKIN ETTİ

Davaya tutuklu sanık Erdal Kaya, avukatı Betül Özülkü, maktül Hacer Çetindağ’ın eşi Selçuk Çetindağ, maktülün ağabeyi Cemalettin Deniz, maktülün ablası Havva Deniz ile Cemalettin Deniz’in avukatı Hüseyin Acurman, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Efe İsmail Uzun, Kadın Cinayetleri Durduracağız Derneği Temsilcisi Ayşegül Kaya ile işaret dili tercümanı Yasemin Öztürk katıldı. Öte yandan davaya katılmak için çok sayıda kadın hakları dernekleri üyeleri ve Gölcük İşitme Engelliler Derneği üyeleri mahkeme salonu önünde hazır bulundu. Fakat sayıları kalabalık olduğundan mahkemeye heyeti tarafından davaya alınmadı.

 

 

SÜRPRİZM VAR DEDİ...

İşitme engelli olan tutuklu sanık tercüman vasıtasıyla savunmasında şunları söyledi: “Olay günü akşam saat 21.20 civarında Hacer Çetindağ, telefonla beni aradı ve çağırdı. Evine gittim, konuşurken aramızda tartışma oldu. Ben bundan sonra beni çağırıp durma dedim. Bu sebeple tartıştık. Aramızda ağız münakaşası oldu. Sonrası Hacer benimle ilişkiye girmek istedi. Ben de sen yatak odasına git mutfaktan su içeceğim diye söyledim. O esnada onu öldürmek istedim. Mutfağa gittim. Bir bıçak aldım, cebime koydum, yanına gittim. Sana sürprizim var dedim. Arkasını dönmesini istedim. Arkasını döndükten sonra bir elimle ağzını tuttum diğer elimle aldığım bıçakla ise boğaz kısmını kestim” şeklinde konuştu.


CİNSEL İLİŞKİYE GİRMİŞTİM
Maktül yere düştükten sonra öldüğünü anladığımda üstünü bir örtü ile örttüm. Üzerimde bulunan çakmak gazını üzerine döktüm. Ancak korktuğum için yakmadım. Çocuklara baktım uyuyorlardı. Daha sonra evden ayrıldım. Ertesi sabah Selçuk beni aradı, eşinin öldüğünü söyledi. Bunun üzerine tekrar evlerine gittim. Kalabalık olduğunu gördüm. Sonrasında polis memurları tarafından alınıp götürüldüm.” Mahkeme hakiminin, “Adli Tıp raporuna göre maktülle ilişkiye girdiğin tespit edilmiş” sorusu üzerine cevap veren sanık Erdal Kaya, “Maktülle olay gecesi ilişkiye girmedim. Daha öncelerde kendi isteği ile ilişkiye girdim” dedi.

 

KARTINDAN 4 BİN TL ÇEKTİM

Konuşmalarına devam eden sanık Kaya, “Hacer bana cinayetten önceki haftalarda eşinin etrafa çok fazla borç para verdiğini söylemişti. Bana eşinin kredi kartını verdi. Para çekmemi söyledi. Bir kaç defa 4 bin TL para çektim. Daha sonra bu paraları Hacer’e verdim. Sonrası Hacer’in ailesinin geldiğini duydum. Kredi kartının kaybolduğunu Hacer’in ailesine söylemişler. Daha sonra Selçuk ile görüştüğümde bana kredi kartının kaybolduğunu Hacer’in ailesine söylemişler. Kredi kartının kaybolması nedeniyle savcılığa şikayette bulunduğunu söyleyince benim moralim bozuldu. Daha sonra ben kartı iade ettim. Ayrıca hakkımda şikayetçi olmamasını söyledim. Çektiğim parayı geri iade edeceğimi söyledim” dedi. Olay gecesi ise eve nasıl girdiği sorusuna cevap veren Kaya, “Maktül daha önce evime geldiği bir gün anahtarı unutmuştu. Ben de anahtarı çekmece koymuştum. Orada unuttum” şeklinde konuştu.

 

BORCUNU ÖDEMEDİ

Tercüman vasıtasıyla konuşan müşteki Selçuk Çetindağ, “Ben olaydan önce kredi kartımı kaybetmiştim. Aradım bulamadım. İnternetten baktığımda kartımdan 4 bin TL para çekildiğini gördüm. Eşime söyledim, huzursuz oldu. Huzursuz olmamasını söyledim. Sonrasında sanık bu parayı bana kendisinin çektiğini söyledi. Ancak bana hiç para verilmedi. Benden şikayetçi olmamamı söyledi. Olay günü ise sanığı evimize davet ettik. Akşam yemeği yedik. Önce sanık evden ayrıldı. Daha sonra ben ise işe gittim. Sabah 06.00 civarında döndüğümde eşimi yerde yatar bir halde buldum, ölmüştü. Komşulara haber verdim. Olay nedeniyle şikayetçiyim” dedi.


BALKONDAN ATIYORDU
Daha sonra Cemalettin Deniz’in avukatı Hüseyin Acurman’ın sorusuna tercüman vasıtasıyla cevap veren sanık Erdal Kaya, “Olayın olduğu gece 00.03 civarında Selçuk’la aramızda görüşme oldu, arayıp ne yaptığımı sordu. Ben de dışarıda olduğumu, sigara aldığımı söyledim. Aynı gece çocuğumu özlediğim için eşimle de bir telefon görüşmesi yaptık. Benim evimde bulunan Hacer’in evine ait anahtar belirttiğim gibi evimde unutulmuştur. Normal zamanlarda ben Hacer’in evine gittiğimde Hacer bana balkondan anahtar atıyordu. Ben bu şekilde eve giriyordum. Olay günüde aynı şekilde oldu. Kredi kartını da Hacer bana balkondan atmıştı” dedi.

 

SELÇUK VE ERDAL ÖLDÜRDÜ

Davada söz alan maktül Hacer Çetindağ’ın ağabeyi Cemalettin Deniz, “Gerek sanığın gerekse Selçuk’un gerçeği ifade etmediği, bu olayın her ikisi tarafından birlikte planlandığına ilişkin ciddi deliller vardır. Ben daha önce Cumhuriyet Savcılığı’nda bir çok kez dile getirdim. Ancak dikkate alınmadı. Dilekçemde belirttiğim hususların araştırılmasını talep ediyorum. Örneğin sanık saat 23.00 gibi evden çıktığını söylemektedir. 23.30’da kardeşim  Hacer ile diğer kardeşim Havva arasında bir görüşme olmuştur. İkisi o saatte görüşmüşlerdir. Bunun gibi olayda açıklığa kavuşturulması gereken bir çok husus vardır” diye konuştu. Mahkeme heyeti davayı 22 Haziran tarihine erteledi.


OLAYI ARAŞTIRMIYOR

Mahkeme sonunda kadın hakları dernerleri ile birlikte basın açıklaması gerçekleştiren maktül Hacer Çetindağ’ın ağabeyi Cemalettin Deniz, “Kardeşimi eşi Selçuk Çetindağ ve sanık Erdal Kaya birlikte öldürmüşlerdir. Bu mahkemeye söylüyorum. ‘Biz soruşturma’ yapmıyoruz diyorlar. Ben elimden gelen soruşturmayı yapmaya çalışıyorum. Yetkililer olayı araştırmıyor. Davada o kadar işitme engelli var. Ben nereye kadar araştıracağım. Bu cinayetin faillerinin en ince ayrıntısına kadar araştırılması ve en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız