FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Karayalçın Destek İçin Geldi

CHP İstanbul İl Başkanı, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, seçim çalışmaları kapsamında kentimize geldi. Darıca’da vatandaşla buluşan Karayalçın, “Partinize sahip çıkın” dedi

29 Mayıs 2015 Saat: 16:59
Karayalçın Destek İçin Geldi
Karayalçın Destek İçin Geldi

CHP İstanbul İl Başkanı, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, seçim çalışmaları kapsamında kentimize geldi. Darıca’da vatandaşla buluşan Karayalçın, “Partinize sahip çıkın” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Darıca’da yüzlerce kişinin karşıladığı bir miting yaptı. Karayalçın, alanlara doldurup taşan halka, “7 Haziran’da pikniğe gitmek yok. Hastalanmak yok. Bütün oylar CHP’ye. Partinize sahip çıkın” dedi. Karayalçın’ın katıldığı mitinge Kocaeli milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar, milletvekili adayları Rasim Meriç, Kemal Nişancı ve Asude Fırat Özkan ile ilçe başkanları ve partililer katıldı. Karayalçın, “Burada olma sebebim, CHP’nin adaylarına destek vermek ve yakın dostum, kardeşim, arkadaşım Sayın Tahsin Tarhan’ın yanında olduğumu huzurlarınızda bildirmek için buradayım” şeklinde konuştu.

 

TEMEL AMAÇLAR ELE ALINDI

Karayalçın konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Ben iddiayla konuşuyorum. Seçime katılan partiler arasında Cumhuriyet Halk Partisi en gerçekçi, en doğru, en başarılı çalışmayı yapmış bir partidir. 10 Nisan günü, Genel Başkanımız ilk siyasi metnimiz Yaşanabilir Bir Türkiye başlığını kamuoyuna sundu.21 Mayıs tarihinde ise ikinci metnimiz Merkez Türkiye projesi paylaşıldı. Genel Başkanımız bu iki siyasi metinle temel amaçlarımızı ele almıştır. Birincisi Türkiye’nin birinci sınıf demokrasi yapılmasıdır. İkincisi ise 7 Haziran’da iktidar olursak, Türkiye ekonomisi üretken bir Türkiye olacak. Türkiye yüksek katma değerler üretecek. Cumhuriyet Halk Partisinde ortaya koyacağımız iktisadi büyüme, tümüyle ama tümüyle genç istihdamına dayanacaktır. Genç nüfusumuzun dinamiklerini sonuna kadar kullanma taraftarıdır. Malum iktidarda genç nüfus yok olmuş, hiçbir şekilde istihdam edilememiştir. Ancak CHP iktidarında genç nüfus, bir üstünlüktür bir fırsattır.

 

PROJELERİMİZ KONUŞULUYOR

19 Nisan’da Yaşanabilir bir Türkiye’nin üçüncü dayanağı ya da amacı, Hakça paylaşım başlığını taşıyor. Rahmetli Ecevit zamanında bizlere miras kaldı. Bu başlık altında çok sayıda projemiz var. Zaten bu projeleri açıklar açıklamaz, Tüm Türkiye projelerimizi tartışmaya başladı. En çok ilgi gören projemiz ise Emeklilere iki bayramda da verilecek olan çift ikramiye oldu. Türkiye’de 11 milyon emekli var. İstanbul’da bir milyon 400 bin emekli var. Nasip olurda iktidar olursak temmuzda ve eylülde ikramiye vereceğiz. Üç milyar 300 milyon TL bir kaynak transferi yapacağız. Hani para nerede nerden bulacaksınız diye soruyorlardı ya, hem soruyorlar hem kendileri cevaplıyorlar. Anadolu’nun Kemal’i diyor ki: ‘Türkiye’de bizim iktidarımızda ayda 720 liranın altında geliri olan kimse kalmayacaktır. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında yoksulluk tarihe gömülecektir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız