FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.46° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Karaosmanoğlu, yeniden TDBB Başkanı seçildi

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yurt içi ve yurt dışından birçok delegenin katılımıyla Pendik Green Park Otel’de gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye

16 Haziran 2014 Saat: 11:21
Karaosmanoğlu, yeniden TDBB Başkanı seçildi
Karaosmanoğlu, yeniden TDBB Başkanı seçildi

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yurt içi ve yurt dışından birçok delegenin katılımıyla Pendik Green Park Otel’de gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yeniden TDBB başkanlığına seçildi.26 ülkeden 1070'in üzerinde üye belediyesi ile ‘Yerel Yönetimlerde Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı’ amacı doğrultusunda 10 yıldır çalışmalarını sürdüren TDBB’de yeni yönetim kurulu organları da belirlendi.Toplantıya 10 farklı ülkeden 200 belediye başkanı ve meclis üyesi katıldı.

Divan Başkanlığını Birlik Kurucu Başkanı, İstanbul Milletvekili Erol Kaya yürütürken, Azerbaycan Yerel Yönetimler Ajansı Başkanı Birlik Eşbaşkanı Mehdi Selimzadeh ve Bulgaristan Mineranli Bani Belediye Başkan Yardımcısı Musa Çolak divanda yer aldı.

Başkan Karaosmanoğlu, “26 ülkeden 1078 üyeye sahip olan ve Türk Dilinin konuşulduğu ülkeler, akraba topluluklar ve buralarla coğrafi, tarihi, kültürel ortaklıkları bulunan ülkelerde kent ve kent yönetimi ile ilgili çalışmalar yapmak amacıyla kurulan Birliğimiz; Büyük bir ailenin parçaları olan bizlerin dayanışması, kardeşlik bağlarının güçlenmesi ve yerel yönetimlerin gelişmesi amacı doğrultusunda, çalışmalarını yürütmektedir.”dedi.

Ülkeler arasındaki ilişkilerin ekonomik, ticari ve kültürel açılardan gelişmesinin önemine dikkat çeken Karaosmanoğlu, “Tarihe baktığımızda, İslam ülkelerinin güçlü ve etkili olduğu dönemlerin, İpek Yolu’nun dünya ticaretinin ana güzergâhı olduğu dönemler olduğunu görüyoruz.Bu anlamda İpek Yolu’nun yeniden canlandırılması, ülkelerimizin ekonomik refahının ve siyasi etkinliğinin anahtarıdır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız