FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Karaosmanoğlu Rest Çekti

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Minibüsçüler Odası’nın “Ödeme yapılmazsa ücretsiz taşıma yapmayız” restine restle karşılık verdi: “500 araç daha alıp ben taşırım”

11 Nisan 2016 Saat: 09:09
Karaosmanoğlu Rest Çekti
Karaosmanoğlu Rest Çekti

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Minibüsçüler Odası’nın “Ödeme yapılmazsa ücretsiz taşıma yapmayız” restine restle karşılık verdi: “500 araç daha alıp ben taşırım”

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Minibüsçüler Odası’nın bugünden itibaren 65 yaş ve üstü vatandaşları ücretsiz taşımayacaklarını açıklamasının ardından gazetemize bazı değerlendirmelerde bulundu. Gazetemiz yöneticilerini evinde misafir eden Karaosmanoğlu, Minibüsçüler Odası’nın “Ödeme yapılmazsa ücretsiz taşıma yapmayız” restine restle karşılık vererek, “500 araç daha alıp ben taşırım” dedi.

 

PROBLEM YOK

Bakanlığın minibüsçülere ödeme yapacağını kaydeden Karaosmanoğlu, “Ortada bir problemin olduğunu düşünmüyorum. Şoförlerimiz paralarını alamadığı için pürüz çıkarıyorlar. Fakat bu bizim işimiz değil. Ödemeyi bakanlık yapacak. Bakanlık da bu ay içerisinde ödeme yapacak. Öncelikle bizden liste istediler. Çünkü kimin ne kadar ücretsiz taşıma yaptığı belli. Ona göre değerlendirme yapılacak ve zararları giderilecek” dedi.

 

GÖRÜŞME YAPTIK

Karaosmanoğlu, minibüsçülerle görüşme yaptığını da kaydederek, “Minibüsçülerle görüştük. Pazartesi günü ücretsiz taşımanın durdurulması gibi bir şey söz konusu olmayacak. Olursa ne olur? Alırım 500 tane daha otobüs. Vatandaşımın sorununu ben çözerim. Ne yani, vatandaşa ‘Otobüsten in’ mi diyecekler? Bunu yaparlarsa ayıp ederler. Çünkü devlet ödemeyi taahhüt etmiş ve bu ödemeyi de gerçekleştirecek” diye konuştu.

 

REST ÇEKTİ

Adeta rest çeken Karaosmanoğlu, “Biz 240 otobüs aldık. Bir 240 otobüs daha alırız. Hatta 500 alırız. Zaten vatandaşımız da belediye otobüslerinden memnun. Eğer minibüsçüler yönetmeliğe uymazsa kendi ekmeğiyle oynar. Bunun adı kendi ekmeğine ayak basmaktır. Ben 12 yıl otobüs almadım. 50 tane aldım; baktım sorun çözülmedi. 240 tane daha aldım. Vatandaş memnuniyeti çok yüksek” dedi.   

 

65 YAŞ ERKEN

Karaosmanoğlu, minibüsçülerin haklı olduğu konuların da olduğunu kaydederek, “Onların haklı talepleri var mı? Elbette ki var. 65 yaş üstü, engelli ve refakatçileri, gazilerimiz, bunların tamamını taşıma güçleri yok. Onları bir şekilde desteklememiz lazım. Devletimiz de destekleyecek. Bir de bu taşımaya sınır koyulmalı. Örneğin 65 yaş üstü vatandaşa günde 2 defa araca binme hakkı verilmeli. Bu noktada haklılar. Onların yanlarında olduğumu, konuyu Ankara’ya ilettiğimi söylüyorum. Sınırsız binme ne demek? Diğer yandan 65 yaş da erken. Ben bir dahaki sene 65 yaşındayım. 65 yaş, yaşlılık dönemi değil ki. 70 olmalı” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız