FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kapalı19° C / 19° C

kapalı

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Karaosmanoğlu: Metro Hazır 2023' te Hazır

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2023 Vizyonu’nda yer alan ve Bakanlık tarafından avan projelerinin onaylandığı 33,3 Km’lik metronun detaylarını Körfez ilçesinde vatandaşlarla paylaştı

8 Mayıs 2015 Saat: 15:26
Karaosmanoğlu: Metro Hazır 2023' te Hazır
Karaosmanoğlu: Metro Hazır 2023' te Hazır

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2023 Vizyonu’nda yer alan ve Bakanlık tarafından avan projelerinin onaylandığı 33,3 Km’lik metronun detaylarını Körfez ilçesinde vatandaşlarla paylaştı

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tüm gününü ayırdığı Körfez ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelirken, 2023 Türkiye’sinde Kocaeli’nin kazanımları ne olacak sorusunun cevabını vatandaşa içtenlikle aktardı. Mimar Sinan Mahallesi’nde güne başlayan ve burada esnaf ve vatandaşla bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, gerçekleşen hizmetler ve yapılacak projeler hakkında bilgi verdi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve AK Parti Körfez İlçe Başkanı Osman Badem’in de eşlik ettiği ziyaretlerde, vatandaşların sıcak ve samimi ilgisi dikkat çekti. 


SUYUMUZ BOL MAŞALLAH
Körfez Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy Camii’nde vatandaşlara bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ulaşımda artık vatandaşımızın daha konforlu yolculuk etmesini istiyoruz. Bunun için teknik arkadaşlarımız yoğun biçimde çalışıyor. Kaliteli ulaşım tek arzumuz” dedi. Bunun yanı sıra Başkan Karaosmanoğlu, “Cumhuriyetimizin 100. yılında metroya bineceğiz. Çalışmalarımız hızlı biçimde devam ediyor” ifadelerini kullanırken, “Geçen iki yılda yaşanan kuraklığa rağmen kentimizi kesinlikle susuz bırakmadık. Önlemlerimizi almış yer altı kaynaklarımızın haritasını yıllar öncesinden hazırlamıştık. Bu sene çok şükür bereketli bir yıl oldu, suyumuz bol maşallah” şeklinde konuştu. 


ULAŞIMDA KALİTEYİ ARTIRACAĞIZ
Mimar Sinan Mahallesi’nde esnaf, vatandaş ve Ambarcılar Sitesi sakinleriyle bir araya gelerek, ulaşım noktasında Körfez’de yaşanan eksiklikleri çok iyi bildiklerini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “200 adet otobüs alım ihalemiz bitti, imzalarımızı attık ve Eylül ayından itibaren kentimize daha kaliteli bir ulaşım sağlamak için hizmette olacaklar. Yılsonuna kadar otobüslerimizin tamamı şehrimizde siz vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak. Tüm ilçelerimizde hizmet verecek bu otobüsler Körfez ilçemizde de faaliyet gösterecekler” dedi. 


2023’DE METROYA BİNECEĞİZ
Bunun yanı sıra 2023 Türkiye’sinde, Kocaeli’nin artık Metro ile seyahat edeceğini de sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “2 etap şeklinde yapacağımız Metro sistemimiz 1. etabı olan uygulamaya esas kesin projeleri ihale aşamasına geldi. Toplam uzunluğu 33,3 kilometre olacak metromuzun 1.e tabı Körfez Kaymakamlığı-Köseköy hattı ile 24 km’dir. Burayı gerçekleştirdikten sonra doğu ve batı uçlarına 5 kilometrelik büyümeyle Batıda Atalar Mahallesi, doğuda da Cengiz Topel Havalimanı’mıza kadar metromuzu ulaştıracağız. Bu büyük bir yatırımdır. Bunu güçlü hükümetimizle ve ulaştırma bakanlığımızla birlikte gerçekleştireceğiz” şeklinde vatandaşları bilgilendirdi.


PROJELERİ BAKANLIK ONAYLADI
Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) 2023 yılında hizmete alınacak ana ve avan projeleri onayladığını da söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu uzun bir teknik çalışmanın ilk ürünleridir. Master Planı çerçevesinde ulaşım noktasında kentimizi geleceğe hazırlıyoruz. İlk olarak Körfez ilçemizden başlayacak Metro hattı, bölgemizin ulaşım noktasında ki ana hatlarda yaşanan noksanlığını da giderecektir. Halkımızın her türlü hizmetinden sorumluyuz ve bunun kaliteli bir şekilde gerçekleştirmek istiyoruz. Yaptığımız anketlerde gördüğümüz eksiklikleri tamamlamak için tüm ekibimizle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız