FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.44° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Karaosmanoğlu: Kocaeli bilim ve teknoloji başkenti olacak

Başkan Karaosmanoğlu, geleceğin dahilerini yetiştirmek için bilime ve teknolojiye yatırım yaptıklarını söyledi

6 Ağustos 2014 Saat: 14:01
Karaosmanoğlu: Kocaeli bilim ve teknoloji başkenti olacak
Karaosmanoğlu: Kocaeli bilim ve teknoloji başkenti olacak

Başkan Karaosmanoğlu, geleceğin dahilerini yetiştirmek için bilime ve teknolojiye yatırım yaptıklarını söyledi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kocaeli İl Müdürlüğü’ne atanan İlhan Aydın’ı makamında ağırladı. Kocaeli’nin sanayinin başkenti olduğu gibi, bilim ve teknolojinin de başkenti olacağını vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, kentin tüm dinamiklerinin bunu benimsediğini söyledi.

İŞBİRLİĞİ DAHA DA GELİŞTİRİLMELİ
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette kentte karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi vurgusu yapıldı.

TÜRKİYE’NİN BİLİŞİM BAŞKENTİ KOCAELİ
Büyükşehir olarak Kocaeli’nden geleceğin dâhilerini yetiştirmek için bilime ve teknolojiye yatırım yaptıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bilişim teknolojilerine yatırım yaparak, bu alanda ilk olma ayrıcalığını kazandık. Model kent olduk. Kocaeli, Türkiye’de sanayinin başkenti olarak tanınıyor. Yeni hedefimiz Kocaeli’ne ‘Türkiye’nin bilişim başkenti’ kimliğini de kazandırmak” dedi.

BİLİM MERKEZİ’NE EVRE DÜZENLEMESİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, eski SEKA Kağıt Fabrikası’na ait binaların restorasyonu ile ortaya çıkan Bilim Merkezi’nin ve SEKA Kağıt Müzesi’nin çevre düzenlemesi kapsamında peyzaj, elektrik ve su tesisatları yapımı devam ediyor. Çalışmaların büyük bir bölümü tamamlanan çevre düzenlemesi işinin bir ay sonra bitirilmesi planlanıyor.

GENÇLERİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLAYACAK
Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projelerinden biri olan Sekapark’ta eski SEKA Kağıt Fabrikası binalarının restore edilmesiyle Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi kuruluyor. Bilim Merkezi’nin 6 bin metrekarelik interaktif sergi salonu bulunacak. Bu salonda ziyaretçiler deney aletlerini kendileri kullanarak sonuçlarını gözlemleyebilecek. Bilim Merkezi’ne dönüşecek SEKA fabrikaları gençlerin gelişimine katkı sağlayacak.

ESTETİK BİR ÇEVRE
Eski SEKA Kağıt Fabrikası’na ait binaların restorasyonu ile Kocaeli’ne kazandırılan Bilim Merkezi ve SEKA Kağıt Müzesi çevre düzenlemesi ile de kente katkı sunmaya hazırlanıyor. Çevre düzenlemeleri kapsamında sert zemin ve otopark, ahşap saksı, havuz, bitkisel peyzaj, elektrik tesisatı ve sulama tesisatı çalışmaları yapılıyor. Çalışmaların bu ay sonunda tamamlanması planlanıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız