FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.49° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Karaosmanoğlu "Kadın istihdamında TÜPRAŞ’ı tebrik ediyorum"

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, istihdamda kadının rolüne bir kez daha vurgu yaptı, bu konuda önemli bir başarıya ulaşan TÜPRAŞ’ı tebrik etti

4 Aralık 2015 Saat: 11:18
Karaosmanoğlu "Kadın istihdamında TÜPRAŞ’ı tebrik ediyorum"
Karaosmanoğlu "Kadın istihdamında TÜPRAŞ’ı tebrik ediyorum"

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, istihdamda kadının rolüne bir kez daha vurgu yaptı, bu konuda önemli bir başarıya ulaşan TÜPRAŞ’ı tebrik etti

Türkiye’nin lider ve öncü sanayi kuruluşlarından TÜPRAŞ, ülkemizdeki istihdam noktasında atılımcı hareketiyle de diğer kuruluşlara örnek oluyor. İzmit Rafinerisinde 1650, toplamda 7500 çalışanı olan TÜPRAŞ’ın İzmit Rafinerisinde 397 kadın çalışanıyla dikkat çekiyor. Üretime 1961 yılında 1 milyon ton ham petrol işleme kapasitesiyle başlayan İzmit Rafinerisi, o günden bugüne bünyesinde kadınlara da fırsat veriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TÜPRAŞ’ta rafineri ve genel müdürlükte çalışan kadın personel ile bir araya gelerek, önemli bir sosyal dönüşüme katkılarından dolayı TÜPRAŞ yönetimini tebrik etti.

 

KADIN ERKEK AYRIMINI KABUL ETMİYORUM

7500’ün üzerinde personeli bulunan TÜPRAŞ, İzmit, İzmir, Batman ve Kırıkkale Rafinerilerinde faaliyetlerini sürdürüyor. İzmit Rafinerisinde 1650 çalışanı bulunan TÜPRAŞ’ta, Genel Müdür Yavuz Erkut da toplantıda hazır bulundu. Tesisler başta olmak üzere çalışanlar hakkında yapılan sunumda, İzmit Rafinerisinde 397 kadın çalışanıyla yüzde sekizlik bir orana ulaşıldığı da açıklandı. TÜPRAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Seval Kızılcan da üretim ve istihdam hakkında genel bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Karaosmanoğlu kadın çalışanların olduğu bilgilendirme toplantısında, “Kadına değer veren toplumlar ve kurumlar daha hızlı gelişiyor ve kalkınıyor. Kadın erkek ayrımını asla kabul edemiyorum. Türk ve İslam tarihinde kadın çok değerlidir. Sizin gözünüzle bakılmayan dünya, dünya değildir. Hanımlarımıza değer veriyor, seviyor, takdir ediyor ve hayatı paylaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

KADINLARIMIZ TOPLUMUN ÖNCÜSÜ OLMUŞTUR

Kentimizde kadın ve sosyal yaşam alanında çalışmalar yapan Fazile Özkurt’un da katıldığı toplantıda konuşmasına devam eden Başkan Karaosmanoğlu, “Kadınımız eğitimden sağlığa ve toplumun ihtiyacı olan her yerde insanımızın öncüsü olmuştur. İş dünyasında da olmak üzere üretimde ve araştırmada hayatın içinde olan kadınlarımızı tebrik ediyorum. Şehirlerde kadınımız daha yoğun biçimde hayata katılıyor. Katılması da gerekiyor. Her kadınımız değerlidir ve önemlidir. Büyük kurumların kadın istihdamına önem verdiklerini görüyorum. Bu durumun başında da TÜPRAŞ geliyor. Kadınlarımız, AR-GE’den üretime, teknisyenliğinden mühendisliğine kadar kurumlarımızın enerji kaynağı oluyorlar. Elinin değdiği yerde bereket ve güzellik oluyor. TÜPRAŞ’ı bu anlamda tebrik ediyorum. Ayrıca sizin gibi güzel insanlara hizmet etmek, bizim içinde büyük bir şanstır. Sizlerden ricam yerel yönetimlere de katılın. Her türlü iletişim kanallarımız açıktır. Önerileriniz bizim içim rehberdir. Sizler baş tacısınız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

BERABER ÖĞLE YEMEĞİ YEDİLER

TÜPRAŞ’ın idari ve üretim kısımlarında çalışan kadın personellerin katılımıyla öğlen yemeği yiyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TÜPRAŞ ormanlarının kurulması noktasında gereken çalışmanın yapılmasını da istedi. Büyükşehir ve TÜPRAŞ bu konuda kentimizde yeni kazanımlara imza atacak olması da kadın çalışanlardan takdir topladı. Başkan Karaosmanoğlu kadın çalışanlarla gerçekleştirdiği sohbette, “Cinsiyet eşitliğini destekliyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve kadın çalışanlar, fabrika içerisinde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız