FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Karaosmanoğlu "Hepimiz Köklü Bir Medeniyetin Üyesiyiz"

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Kırım Tatarları Derneğinin düzenlediği Tepreş Şenliğine katıldı. Karaosmanoğlu, “Hepimiz köklü bir medeniyetin üyesiyiz” dedi

15 Haziran 2015 Saat: 16:45
Karaosmanoğlu "Hepimiz Köklü Bir Medeniyetin Üyesiyiz"
Karaosmanoğlu "Hepimiz Köklü Bir Medeniyetin Üyesiyiz"

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Kırım Tatarları Derneğinin düzenlediği Tepreş Şenliğine katıldı. Karaosmanoğlu, “Hepimiz köklü bir medeniyetin üyesiyiz” dedi

Kocaeli Kırım Tatarları Derneği’nin düzenlediği geleneksel 2. Uluslararası Tepreş Şenliği, yoğun bir katılımla Seka Kampı alanında yapıldı. Dernek Başkanı İbrahim Aracı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen şenliğe, Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından da destek verirken, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da katıldı. Kırım Tatarlarıyla bir araya gelen ve yoğun ilgi gören Başkan Karaosmanoğlu, aynı sıcaklıkla vatandaşlarla yakından ilgilendi. Dostluğun ve milletimiz arasından oluşan binlerce yıllık kardeşliğin göstergesi olan bu şenliklerin önemine vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İçimize ferahlık veren, bin yıllık bir gelenek olan bu Tepreş gününde, bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Seyrine doyum olmayan bu güzel doğanın içinde, birlikteliğin, canlanmanın ve umudun hazzını yaşıyoruz. Büyük bir medeniyet havzasında yer alan aziz milletimiz, Dünyanın sayılı ve köklü medeniyetlerinden birisini kurmuştur. Hepimiz köklü bir medeniyetin üyesiyiz” açıklamasını yaptı.


BERABERLİĞİN ÇİMENTOSU
Bu büyük milletin bir parçası olmak bizlere haklı gurur verdiğini sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Şenliklerimiz bayramlarımız birlik ve beraberliğimizin çimentosudur. Ülke içinde birliğin, beraberliğin önemini vurgulayan ve toplumsal işlev açısından çok önemli yere sahip olan bayramlarımız, şenliklerimiz, kültürümüzün taze tutulması için de çok önemlidir. Kültürel önemi haiz olan bu geleneksel Tepreş gününde, hem doğanın yüreğimize ilham ettiği güzel duyguları; hem de derdi mutluluğu aynı olan bir toplum olmanın, anlamını yaşamakta ve idrak etmekteyiz. Bildiğiniz gibi millî günler; toplum fertlerinin birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaşması, birbirleriyle yardımlaşması, birbirlerinin gönlünü alması ve mutluluğu, huzuru dolu dolu yaşaması için fırsat günleridir. Doğaya hep beraber temas etmenin mutluluğuyla, bu güzel Tepreş gününde çocuklarımızla, gençlerimizle ve yetişkinlerimizle bir arada olmanın güzelliğini yaşıyoruz” ifadesini kullandı.


TEPREŞİNİZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Huzurlu bir toplum olmanın zeminini inşa eden böylesi günleri, ziyadesiyle önemsediğinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu açıklamasında, “İstiyoruz ki, insanlarımızı bir araya getiren, onları birbirine yakın kılan, onları birbirine tanış kılan böylesi etkinlikler, daha fazla insanı bir araya getirsin. Daha fazla ortak payda oluştursun. Gençlerimizin, evlatlarımızın geleceğe yürüdükleri yolların harcı, bu yolla daha sağlam karılsın. Türk dünyasının önemli bir köşesinden Türkiye’mize, Kocaeli’mize gelmiş bulunan Kırım Tatarları’nın ana vatanlarındaki sorunları giderilsin. Vatan Kırım huzur ve sükûn bulsun. Gaspıralı İsmail Bey’in dediği gibi; Dil’de, fikirde ve İş’te birlik sağlansın. Yılımız, ömrümüz bereketli olsun. Tepreş Şenliğimiz Kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra geleneksel Tatar kuşak güreşinin açık sıklette şampiyon Zafer Boriyev’e hediye edilen koçu  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu verdi. Şampiyon sporcu Boriyev hediye edilen koçu sırtına alarak alanda şampiyonluğunu kutladı. Seka Kampı mesire alanında Ordu-Gölköy Aydoğanlılar Derneğinin piknik şölenini ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, burada Dernek Başkanı İlyas Çiçek tarafından karşılanan Başkan Karaosmanoğlu, gençlerle bir araya gelerek sohbet etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız