FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.54° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Karaosmanoğlu : "Depremi Unutmadık Unutmayacağız"

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yayınladığı bir mesajla 17 Ağustos Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara başsağlığı diledi

16 Ağustos 2015 Saat: 14:14
Karaosmanoğlu : "Depremi Unutmadık Unutmayacağız"
Karaosmanoğlu : "Depremi Unutmadık Unutmayacağız"

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yayınladığı bir mesajla 17 Ağustos Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara başsağlığı diledi

17 Ağustos Depremi’nin 16’ıncı yıldönümünde konuyla ilgili bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bundan tam 16 yıl önce acı üzerine acı yaşadığımız; Marmara Depremi’nin bugün yıldönümü. Bölgemizi başta olmak üzere bütün Türkiye’yi derinden sarsan ve candan yaralayan bu depremde vefat eden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, kalanlara ise baş sağlığı diliyorum. Bu derin acıyı asala unutamayız. Bu acıları bir daha yaşamamak için Büyükşehir Belediyesi olarak, gereken bütün önlemleri aldık, alıyoruz” dedi.

 

İŞTE O MESAJ

Başkan Karaosmanoğlu mesajında, şu ifadeleri kullandı: “Bu gün geriye baktığımızda, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin üzerinden 16 yıl geçtiğini görüyoruz. Bu 16 yılda toplum olarak pek çok dersler çıkardık. Yaşadığımız mekânları artık plânlı, programlı bir şekilde inşa ediyoruz. İnşaatlarda ‘ben yaptım, oldu’ devri bitti. Büyükşehir Belediyesi olarak sıkı sıkıya denetliyor; sismoloji merkezimiz ve deprem kayıt istasyonlarımız, iveme ölçerlerimiz ve simülasyon merkezimizde verdiğimiz eğitimlerle halkımızı olası bir felâkete hazırlıyor, depremle yaşamayı öğretiyoruz.

 

PLANSIZLIK VARDI

11 yıldır, çarpık yapılaşmaya ve plânsızlığa ‘dur’ diyen bir Büyükşehir Belediyesi var. Bu bilinçle birçok çalışmaya imza attık ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentsel dönüşümden simülasyon merkezine, stratejik noktalara yerleştirdiğimiz ivme ölçerlerden verdiğimiz eğitimlere, KUTAS uydu takip sistemi ile kaçak yapılaşmayı takibe kadar halkımızın sağlığı ve güvenliğini her şeyin önüne koyarak, hiçbir istisna kabul etmeden, ne gerekiyorsa onu yapıyoruz! Kentsel dönüşümle hem yeni yerleşim alanları açtık, hem de binlerce aileyi riskli binalardan çıkararak güvenli barınma imkânı sağladık.

 

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyemizin itfaiye teşkilâtını güçlendirdik. Artık dünya çapında başarılara konuşulan ve pek çok ülkeye eğitim veren bir itfaiye teşkilâtımız var. Afet Koordinasyon Merkezimiz yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor, çalışmalarımız sürüyor, takdir ediliyor, ödüller alıyor. Şu bir gerçek ki; deprem gerçeği ile yaşamak zorundayız. Biz de bütün çalışmalarımızı bu bilinçle gerçekleştiriyoruz. Bu önemli anma gününde, acılarımızın hâlâ tazeliğini koruduğunu ve kelimelerin kifayetsiz kaldığını hissediyoruz. Allah böylesi acıları bir daha yaşatmasın. 17 Ağustos Depremi’nde vefat etmiş olanlara Yüce Allah’tan rahmet, kalanlara ise başsağlığı diliyorum.” 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız