FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Karaosmanoğlu : "7 Milletvekili Kazanacağız "

Kocaeli TV’de Ajans 9 programına konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, 1 Kasım seçimini ve gündemin önemli konularını değerlendirdi. Karaosmanoğlu, “İlk hedefimiz 7 milletvekili ve bu hedefi gerçekleştireceğiz” dedi

21 Eylül 2015 Saat: 13:47
Karaosmanoğlu : "7 Milletvekili Kazanacağız "
Karaosmanoğlu : "7 Milletvekili Kazanacağız "

Kocaeli TV’de Ajans 9 programına konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, 1 Kasım seçimini ve gündemin önemli konularını değerlendirdi. Karaosmanoğlu, “İlk hedefimiz 7 milletvekili ve bu hedefi gerçekleştireceğiz” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli TV’de yayınlanan Ajans 9’a konuk oldu. İlk olarak 7 Haziran seçimlerinden beklediklerini dile getiren Karaosmanoğlu, “7 Haziran’da tam beklediğimiz oyu alamadık. Bu sonucunu tüm arkadaşlarımızla analiz ettik, halkımız tarafından verilen dersi de aldık. Türkiye’nin 7 Haziran sonrası geldiği nokta ortadadır. Sandığa gitmeyen halkımız ve kendi seçmenimiz oldu. Oy vermenin ne kadar önemli olduğunu yaşadığımız sonuçla bir kez daha anladık. Sandığa sahip çıkmak namusumuzdur. Sandığa sahip çıkamayan, demokrasiye ve kendi haklarına sahip çıkamaz. Kendini, vicdanını ve ülkenin geleceğini oyluyorsunuz. Tüm vatandaşlarımız sandığa gitmeli. Bu bir görevdir. Benim oyumdan ne çıkar denmemelidir” dedi.


HALK AK PARTİ’Yİ İKTİDAR YAPTI
7 Haziran seçimleri sonrası gerçekleşen koalisyon görüşmelerini değerlendiren, Karaosmanoğlu, “AK Parti’yi halk iktidara getirdi. 7 Haziran seçileri sonrası halk bir ödev verdi ve koalisyon çalışmalarını yürüt dedi. Genel başkanımız koalisyon çalışmalarını samimiyetle yürüttü. Özellikle MHP’nin sorumluluktan kaçtığını gördük. Bizim en rahat koalisyon yapabileceğimiz parti idi. Tabanlarımız bir birine yakındı. Ama maalesef MHP’nin lideri Devlet Bahçeli sorumluluktan kaçtı. Karşılaştığımız siyasi gelişmeler sonrası tek başına iktidar olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha halkımızla birlikte gördük. İnanıyorum ki 1 Kasım’da AK Parti yeniden tek başına iktidara gelecektir” diye cevap verdi.


SEKTEYE UĞRADI
7 Haziran seçimleri sonrası çok büyük kayıpların olduğunu belirten Karaosmanoğlu, “Yaşanan terör saldırıları sonrası şehitlerimiz oldu. Bu durum bizi çok üzüntüye boğdu. Ancak terör örgütü ve işbirlikçileri ders aldı, almaya devam ediyor. Buradan bir kez daha kahraman askerlerimizi ve polislerimizi verdikleri büyük mücadeleden dolayı şükranlarımızı iletmek istiyorum. Dualarımız onlarladır. Ancak bu sonuçların ardından gelen ekonomik anlamda da büyük kayıplarımız da oldu. Yatırımların durması ve istikrarın sekteye uğraması yatırım yapacaklar için olumsuz bir hava oluşturdu. Ancak bu durum 1 Kasım seçimlerinden sonra normale muhakkak dönecektir” şeklinde konuştu.


AK PARTİ İLE YASAKLAR KALKTI
Milletimizin sağduyulu olduğunu ve geleceğe umutla bakmak istediğini özellikle vurgulayan Karaosmanoğlu, “Siyaset kurumu ülkemizi iyi yönetemezse maalesef Türkiye geri gidiyor. HDP’nin demokrasiye inanmış ve hakikatten Türkiye’yi kucaklayan, bayrağa saygılı ve ülkenin bütünlüğünü isteyen bir parti olmasını isterdim. Türkiye’nin her yerine hitap eden bir parti olmasını da isterdim. Bunun da ülkenin faydasına olacağına inanıyordum. Ancak HDP ırkçılık ile terör üzerine oynuyor ve doğru olmayan bir şekilde Kürt halkını istismar ediyor. Şunu belirtmeliyim ki Kürt halkı yani kardeşlerimiz en büyük faydayı AK Parti döneminde gördü. Dilini konuşamıyor, ötekileştiriliyordu. Müslüman kardeşlerimize düşman gözüyle bakılıyordu. AK Parti döneminde bu tabular yıkıldı. TRT Kürt artık yayındadır. Bu durum hayal bile edilemezdi. Geçmişte yasaklı olan ve vatandaşlarımızın büyük sorunları arasında yer inanç ve özgürlükler alanlarında birçok yasakçı zihniyet AK Parti döneminde kalktı. Eksiklik varsa bunlar da muhakkak düzeltilecektir. Ama Türkiye’nin gelişmesini ve kalkınmasını tabi ki bazı iç ve dış mihraklar istemiyor” açıklamasını yaptı.


SEÇİM SİSTEMİ
Başkan Karaosmanoğlu güçlü iktidarının önemini bir kez daha vurgularken, “Bugün bu anlayışa sahip tek kurum, AK Parti’dir. İngiltere ve Almanya seçim sistemini değiştirdiler. Bizde de seçim sisteminden kaynaklanan problemler var. 2002’de yüzde 34’le güçlü bir hükumet kurduk tek başımıza. 2015’te yüzde 41’le tek başına iktidar olamadık. Türkiye’nin şu anda siyasi durumu bu olmasaydı faiz ve döviz bu kadar yükselmeyecekti. Yatırımlar durmayacaktı. Ülkemizin üretime ve yatırıma ihtiyacı var. Bu üretim üslerinden bir tanesi de Kocaeli’dir. Bunun sıkıntılarını bizzat yaşıyoruz. 1 Kasım bu sorunların çözüldüğü gün olacaktır” diyerek düşüncelerini paylaştı. 


GÜÇLÜ HÜKÜMETE BAĞLI
Genel hükümetin güçlü olmaması halinde hizmetlerin durabileceğinin altını da çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Unutulmamalı ki geçmişte 100 metre boru alacak paramız yoktu. Memurumuzun ve işçimizin maaşını vermek en büyük işti. AK Parti döneminde yerel yönetimler hizmet anlamında altın çağını yaşadı, yaşıyor, inşallah yaşamaya devam edecek. Cumhurbaşkanımızın yerel yöneticiliği bilen bir insan olması bizim açımızdan da büyük bir şanstı. Biz büyük düşündük ve Büyükşehir modelimiz Türkiye’ye örnek oldu. Her yerde halkımızla birlikte olduk, isteklerine cevap vermeye çalıştık. Güzel bir konumumdayız yerel hizmetler olarak. Bütün ekibimizle birlikte vatandaşımıza kulak vermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.


1 KASIM ÇIKIŞ YOLUDUR
Yaklaşan erken seçim içinde Başkan Karaosmanoğlu, “1 Kasım yeni bir çıkış yoludur. Teşkilatlarımız heyecanlı ve güçlü olmakla birlikte halkımıza bu konuda güveniyoruz. Sağlam ve ahlaki temeller üzerine kurulmuş seçime en iyi hazırlanan bir numaralı partiyiz. Bu seçimde kaybettiğimiz yedinci milletvekilini alacağız” dedi. Ajans 9’da seçim hedeflerini anlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Her türlü seçmenden AK Parti oy olabiliyor. Muhafazakâr Kürt seçmenden, milliyetçi kardeşimize, muhafazakâr vatandaşımızdan, bizim değerlerimize sahip insanımıza ve ülkesinin yükselmesi isteyen her vatandaşımızın 1 Kasım’da bizlere destek vereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu. Son olağan seçimde oluşan MKYK listesini de çok güzel bulan Başkan Karaosmanoğlu, “Yüz ve kan değişikliği olmuştur. Bu nöbete gelenler daha çok çalışacaktır. Biz özümüzden hiç uzaklaşmadık. Halkın uyarısı hakkın uyarısıdır olarak görüyorum. Geleceğimiz ne olursa olsun doğrudan yanayız. Allah doğrunun yanındadır. Ülkenin gerçeklerini bilen ve bayrağının daha güzel dalgalanması için çok çalışacağız. Bütün dünyada onurlu yaşamamızın yolu 1 Kasım’da tek başına oluşan bir iktidardan geçiyor” dedi. 


HALKIMIZ OYUNU KULLANSIN
1 Kasım seçiminden çıkacak sonuçların tek başına iktidarı ortaya çıkacağından emin olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “İnsanımı görüyorum. Ülkemizin yüzü gülecek. Bu güzel yürüyüş kaldığı yerden devam edecek. Bütün kardeşlerimiz, hemşerilerimiz, gençlerimiz, hastane de yatan ve hayati problemi olmayan vatandaşımızda oylarını kullansınlar. Halkın iradesini hakkın iradesi olarak görüyorum. Sandık önemlidir. Bu çok güzel fırsattır. Gönlümüz ve vicdanımıza dayanarak ülkenin önünü açacak oyumuzu verelim” diyerek sözlerini tamamladı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız