FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.45° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Karaçam: “İthal aday” sözüne karşıyım

Seçim sürecini değerlendiren MHP’li aday adaylarından Gürkan Karaçam, Türkiye’nin ve kentin kötü gidişine dur demek için MHP’nin iktidara gelmesi gerektiğini söyledi. Parti içindeki gündeme de değinen Karaçam, “İthal aday’ söy

27 Mart 2015 Saat: 15:48
Karaçam: “İthal aday” sözüne karşıyım
Karaçam: “İthal aday” sözüne karşıyım

Seçim sürecini değerlendiren MHP’li aday adaylarından Gürkan Karaçam, Türkiye’nin ve kentin kötü gidişine dur demek için MHP’nin iktidara gelmesi gerektiğini söyledi. Parti içindeki gündeme de değinen Karaçam, “İthal aday’ söylemlerine karşıyız. Hepimiz MHP için çalışıyoruz” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Gürkan Karaçam, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Pasha Çorba’da gerçekleşen kahvaltıda konuşan Gürkan Karaçam, ülke, kent ve partisine dair açıklamalarda bulundu. AKP iktidarı döneminde Türkiye’nin ve Kocaeli’nin eğitim, sağlık, çalışma hayatı başta olmak üzere pek çok alanda geriye gittiğini söyleyen Karaçam, MHP’nin iktidara gelmesiyle “kurtuluş reçetesinin” yazılacağını vurguladı. AKP’nin dini siyasi emelleri için kullandığını belirten Karaçam, “Tayyip Erdoğan’a peygamber diyorlar sesleri çıkmıyor. Efkan Ala haşa Hz. Muhammed ile kendilerini kıyaslıyor. Eski bakanları ayetlerle alay ediyor. Bunlar mı İslamı savunuyor?” dedi.

 

İTHAL ADAY YOK

MHP’nin parti içi gündemini de değerlendiren Karaçam, tüm aday adaylarının birbirinden değerli isimler olduğunu söyledi. “Her birimizin amacı MHP’nin iktidarıdır, bunu için çalışıyoruz” diyen Karaçam, parti içindeki “ithal aday” tartışmalarına da değindi. “İthal aday sözüne karşıyım” ifadelerini kullanan Karaçam, “İthal aday yerli aday kelimelerini doğru bulmuyorum. Hiç bir aday adayı kendi başına milletvekili olacak seçmen kitlerine sahip değil. MHP’nin kendi oyu var. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin omurgalı politikasından kaynaklanıyor. Ben dahil tüm aday adayları bir hiçtir. Saffet Sancaklı, Lütfü Türkkan veya diğer isimleri ithal ya da yerli aday olarak görmüyorum. Bu yaftalamaları doğru buluyorum. Ülkücülükle bağdaştığını düşünmüyorum” diye konuştu.

 

400 VEKİL HAYAL

7 Haziran seçimlerini de değerlendiren Karaçam, AKP’nin 400 vekili rüyasında bile göremeyeceğini söyledi. Karaçam, “7 Haziran seçimelerinin MHP için iyi neticeleneceğini düşünüyorum. Partimizin iktidar olacak. Mevcut duruma göre MHP sandıktan çok güçlü çıkacak. AKP anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşamaz. 400 milletvekilini rüyasında bile göremez. Bu nedenle dillerine düşmüş. AKP’nin iktidar boyunca tek yaptığı şey  yaptığı algı operasyonu oldu. Süleyman Şah Türbesi meselesini zafer gibi lanse ettiler. Oradaki vatan toprağı ne olacak. Orada şimdi düşman postalı var. Çanakkale’deki şehitleri Kocaeli’nin bazı yerlerine defnetsek gurur duyabilirmiyiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız