FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.06° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kara Mürsel Alp Sempozyumu kent tarihine ışık tutacak

Genel Sekreter Yardımcısı Okumuş, Uluslararası Kara Mürsel Alp Ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu-II ile ilgili basına bilgi verdi

30 Mart 2015 Saat: 17:21
Kara Mürsel Alp Sempozyumu kent tarihine ışık tutacak
Kara Mürsel Alp Sempozyumu kent tarihine ışık tutacak

Genel Sekreter Yardımcısı Okumuş, Uluslararası Kara Mürsel Alp Ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu-II ile ilgili basına bilgi verdi

Büyük bir tarihi ve kültürel birikime sahip Kocaeli’nde şehrin tarihine sahip çıkan ve kent hafızasını oluşturmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl başlattığı Kocaeli Tarihi Sempozyumlarına devam ediyor. 3-5 Nisan Tarihleri arasında Wellborn Otel’de Uluslararası Kara Mürsel Alp ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu-II etkinliği düzenlenecek. 6 ayrı salonda gerçekleşecek toplantılarda 173 akademisyen tarafından 152 tebliğ sunulacak.

 

OKUMUŞ, BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Antikkapı Restoran’da düzenlenen basın toplantısında sempozyumla ilgili bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’un bilgi verdiği toplantıda Başkan Danışmanları Ömer Polat, Nermin Tol, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ali Yeşildal, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan, Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Haluk Selvi ve Doç. Dr. Muhammet Bilal Çelik ile Kocaeli Üniversitesi’nden Doç. Dr. İbrahim Şirin de hazır bulundu.

 

KURUCU ATALARIMIZDAN

Kocaeli’nin özellikle güney sahillerinin fethini gerçekleştiren ve Marmara Denizi’nin tamamıyla Türk hakimiyetine girmesini sağlayan kurucu atalarımızdan Kara Mürsel Alp’in anılacağını aktaran Okumuş, “Kocaeli antik çağlardan beri insanların yaşadığı büyük medeniyetlerin parçası bir kent. Ve Osmanlı Devleti’nin ilk fethettiği yerlerden birisi. İşte böylesine önemli bir değer olan Kocaeli bölgesinin araştırılması, avantajlarının, dezavantajlarının ortaya konulması ve günümüzün ekonomik-sosyolojik çalışmalarına katkı sağlanması amacıyla bu sempozyumları düzenlemeye başladık” şeklinde konuştu.

 

173 AKADEMİSYEN, 153 TEBLİĞ

3-5 Nisan tarihleri arasında Wellborn Luxury Hotel’de düzenlenecek “Uluslararası Kara Mürsel Alp ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu-II” ye katılmak için çok sayıda akademisyen başvurdu. Bilim Kurulu tarafından gerçekleştirilen çalışma çerçevesinde 173 katılımcının sempozyuma katılması uygun görüldü. İçlerinde yabancı akademisyenlerin de olduğu katılımcılar sempozyum boyunca 153 tebliğ sunacak. Bu yıl konuğumuz olacak 173 akademisyenin sunacağı 153 tebliğ de yine Sempozyum Tebliğleri Kitabı haline getirilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız