FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

sisli18.45° C / 22° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KAPLAN'DAN ENGELLİLERE KANUN TEKLİFİ

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, engellilerin ulaşım sorunlarının çözülmesine yönelik olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvek

19 Ocak 2013 Saat: 11:27
KAPLAN'DAN ENGELLİLERE KANUN TEKLİFİ
KAPLAN'DAN ENGELLİLERE KANUN TEKLİFİ

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, engellilerin ulaşım sorunlarının çözülmesine yönelik olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, engelli haklarını korumak anlamında onların ulaşım sorunlarını meclise taşıdı.

Kaplan, engelli vatandaşlara belediyeler tarafından verilen indirimli ve ücretsiz seyahat kartlarının sadece bulundukları belediyenin sınırları içinde değil, kartın alındığı belediyenin dışındaki tüm belediyelerde geçerli olması gerektiğini vurguladı.

Engelli vatandaşlarımızın dünya standartlarının altında hizmet gördüğünü ve toplumun dışında bırakıldığını belirten Kaplan, “Çalışma hayatında engellilere yeterince iş imkanı verilmemesi ekonomik bağımsızlıklarını yok etmektedir. Ekonomik sıkıntı çeken engelli yurttaşların topluma katılma ve toplumla bütünleşmesinin önündeki en büyük engellerden birisi, ulaşım sıkıntısıdır. Bu ekonomik sıkıntılar engellilerin sosyal yaşamdan kopmalarına sebep olmaktadır” dedi.

Toplumla iç içe yaşamaları konusunda engelli vatandaşların seyahat sıkıntısının giderilmesinin önemli bir husus olduğunun altını çizen Kaplan, bir an önce engelli vatandaşların yok sayılmasının önüne geçilmesini dile getirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız