FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.52° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KAPLAN GEBZE ÜNİVERSİTESİ’Nİ SORDU

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, 5 yeni üniversitenin arasında Gebze Üniversitesinin bulunmamasını sert bir dille eleştirdi.Kaplan özel

6 Haziran 2013 Saat: 13:42
KAPLAN GEBZE ÜNİVERSİTESİ’Nİ SORDU
KAPLAN GEBZE ÜNİVERSİTESİ’Nİ SORDU

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, 5 yeni üniversitenin arasında Gebze Üniversitesi`nin bulunmamasını sert bir dille eleştirdi.Kaplan özellikle Ak Parti’nin Kocaeli milletvekillerini eleştirerek, aynı zamanda Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Fikri Işık’ın kürsüden bu konuda açıklama yapmasını istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, daha önce CHP grubu olarak meclise sundukları, fakat Ak Partililer tarafından reddedilen Gebze Üniversitesi konusunu gündeme taşıdı.

Mecliste konuyla ilgili bir konuşma yapan Kaplan, aynı zamanda Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Fikri Işık’ın kürsüden bu konuda açıklama yapmasını istedi. Kaplan, Işık’ın konuyu bir an önce meclise taşıyacaklarını söylediğini, fakat görünürde bir yasa olmadığını belirtti. “Hem eğitim komisyonunun başkanısınız, hem 5 yeni üniversite kuruluyor, hem siz Gebze halkına söz vermiş olmanıza rağmen sözünüzü yerine getiremiyorsunuz” diyerek Işık’ı eleştiren Kaplan, Gebze’nin Kocaeli’nin yüzde 48’ini oluşturduğunu belirtti ve GebzeÜniversitesi sözünde durulmasını istedi.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/06/KAPLAN-YB.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız